YENİLER >

Hastanede İşe Alınan Kedi: Elwood – Doğa Şimşek

Hastanede İşe Alınan Kedi: Elwood – Doğa Şimşek

Kedi Elwood Avusturalya’daki bir hastanenin etrafında bir yıl boyunca o kadar fazla dolandı ki en sonunda hastane yetkilileri onu kendi ekiplerine dahil ettiler.

“Bizim personel rozetlerimizin arkadasındaki kodlara kadar aynı olan kendi kimlik kartına sahip.”

Chantel Trollip her gün yerel bir şirketteki işine gittiğinde hastanede Kedi Elwood dahil, birçok farklı iş arkadaşı tarafından karşılandı.

“Elwood ile yaklaşık bir yıl önce tanıştım. İşe her gün gelip giderken onun hastane etrafında daha sık takıldığını gördüm. Hemen hemen her gün oradadır, ben onu görmezsem iş arkadaşlarım görür. Genellikle ya ön kapının güvenliğini üstleniyor ya da yakındaki çalılarda güneş banyosu yaparmışcasına uzanıyor.”

Trollip ve çalışma arkadaşları Elwood'un nereden geldiğini veya kime ait olduğunu tam olarak bilmiyor, ama hastanede her zaman rahat göründüğü için hastaneyi evi gibi gördüğünü düşünüyorlar. Bir süre sonra artık kimse bunu sorgulamadı ve Elwood'u bir hastane çalışanı olarak görmeye başladı.

Bir gün, Trollip işe geldi ve Elwood'u gördü ve hemen yakasına takılmış olan bir kart gördü, onun güvenlik ekibinin bir parçası olduğunu belirten bir çalışan kimlik kartı olduğunu fark etti. O gün işe gelirken hayli zorluk yaşayan Trollip, Elwood'un artık hastanenin tam teşekküllü bir çalışanı olduğunu öğrenince tüm günü güzelleşti.

Elwood artık tam teşekküllü bir çalışan olsa da, işini her zaman çok ciddiye aldığı için günlük rutini pek değişmedi. Gördüğü ilgiden ve kafa okşamalarından her zaman hoşlanıyor, ama sonuçta bir grup hastane çalışanıyla çok uzun süre oyalanacak zamanı olmuyor. Ne de olsa yapacak bir sürü işi var.

Trollip, “Kendini sevdirmekten hoşlanıyor ama sevgi işlerini kısa tutmayı ve işini yapmayı seviyor” dedi. “Ne de olsa güvenlik ekibinde, gelen ve giden herkesin kontrol edildiğinden emin olmak zorunda.”

Trollip ve çalışma arkadaşları, Elwood'un nereden geldiğini hâlâ tam olarak bilmese de, orada olduğu için çok mutlular ve güvenlik kedisi Elwood'un her zaman devriyeye çıktığını bilen herkes kesinlikle kendilerini daha güvende hissediyor.

Kaynak: TheDodo

Keditörün Önerisi

Kahraman Kedi

17.04.2021

Yavru kediyken bir kutuda nehre atılan kedi, onu kurtaran ve evine alan sahibinin epilepsi ...

Kediler Alemi

Manavgat’a Yardım Eli

30.07.2021

Manavgat yangın felaketine seyirci kalamayan Animallia Hayvan Hastanesi ekipleri bölgeye yardım ...

Nazar - Ferhan Yüksel

15.02.2021

Kedinizin genel beden tipini, potansiyel hastalıklarını ve ilerleme derecesini gözlerinden ...

Kedi Kasabası

15.01.2021

Samsun'da Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi içerisinde 20 dönümlük alan ...

Jyotish - Ferhan Yüksel

09.05.2020

Bizler, madde ve bilinç boyutlarında yani III. ve IV. Boyutlarda varlığımızı ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER