Hastanede İşe Alınan Kedi: Elwood – Doğa Şimşek

Hastanede İşe Alınan Kedi: Elwood – Doğa Şimşek

Kedi Elwood Avusturalya’daki bir hastanenin etrafında bir yıl boyunca o kadar fazla dolandı ki en sonunda hastane yetkilileri onu kendi ekiplerine dahil ettiler.

“Bizim personel rozetlerimizin arkadasındaki kodlara kadar aynı olan kendi kimlik kartına sahip.”

Chantel Trollip her gün yerel bir şirketteki işine gittiğinde hastanede Kedi Elwood dahil, birçok farklı iş arkadaşı tarafından karşılandı.

“Elwood ile yaklaşık bir yıl önce tanıştım. İşe her gün gelip giderken onun hastane etrafında daha sık takıldığını gördüm. Hemen hemen her gün oradadır, ben onu görmezsem iş arkadaşlarım görür. Genellikle ya ön kapının güvenliğini üstleniyor ya da yakındaki çalılarda güneş banyosu yaparmışcasına uzanıyor.”

Trollip ve çalışma arkadaşları Elwood'un nereden geldiğini veya kime ait olduğunu tam olarak bilmiyor, ama hastanede her zaman rahat göründüğü için hastaneyi evi gibi gördüğünü düşünüyorlar. Bir süre sonra artık kimse bunu sorgulamadı ve Elwood'u bir hastane çalışanı olarak görmeye başladı.

Bir gün, Trollip işe geldi ve Elwood'u gördü ve hemen yakasına takılmış olan bir kart gördü, onun güvenlik ekibinin bir parçası olduğunu belirten bir çalışan kimlik kartı olduğunu fark etti. O gün işe gelirken hayli zorluk yaşayan Trollip, Elwood'un artık hastanenin tam teşekküllü bir çalışanı olduğunu öğrenince tüm günü güzelleşti.

Elwood artık tam teşekküllü bir çalışan olsa da, işini her zaman çok ciddiye aldığı için günlük rutini pek değişmedi. Gördüğü ilgiden ve kafa okşamalarından her zaman hoşlanıyor, ama sonuçta bir grup hastane çalışanıyla çok uzun süre oyalanacak zamanı olmuyor. Ne de olsa yapacak bir sürü işi var.

Trollip, “Kendini sevdirmekten hoşlanıyor ama sevgi işlerini kısa tutmayı ve işini yapmayı seviyor” dedi. “Ne de olsa güvenlik ekibinde, gelen ve giden herkesin kontrol edildiğinden emin olmak zorunda.”

Trollip ve çalışma arkadaşları, Elwood'un nereden geldiğini hâlâ tam olarak bilmese de, orada olduğu için çok mutlular ve güvenlik kedisi Elwood'un her zaman devriyeye çıktığını bilen herkes kesinlikle kendilerini daha güvende hissediyor.

Kaynak: TheDodo

22/08/2020

Keditörün Önerisi

İlginç Kedi Davası

17.03.2023

ABD'nin Bellevue kentinde yaşayan bir kadın, bir başkasının mülküne izinsiz girdiği ...

11 Sene Sonra Yeniden

23.06.2023

Amerika’nın Florida eyaletinin Jacksonville şehrinden bir aile, 11 yıl önce kaybolan ...

Manavgat’a Yardım Eli

30.07.2021

Manavgat yangın felaketine seyirci kalamayan Animallia Hayvan Hastanesi ekipleri bölgeye yardım ...

Kediler Alemi

Kediniz Sizi Özlüyor

02.07.2022

Kediler söz konusu olduğunda onların bağımsızlıklarına düşkün ve insan varlığına ...

Jyotish - Ferhan Yüksel

09.05.2020

Bizler, madde ve bilinç boyutlarında yani III. ve IV. Boyutlarda varlığımızı ...

Kuyruklar Neler Anlatıyor?

20.06.2023

Bir kediciğin kafasının içinde neler döndüğünü Kedici’lere kim söyler? Fazla uzağa ...

Kediler Neden Mırlar?

09.02.2022

Kedisiz bir dünya düşünemeyenler... Yalnız değilsiniz. İlla bir kez olsun alıp beslemenize ...