Veteriner Hekim Sefer Küçüker: “Antalya’da Büyük Bir Felaket Yaşanıyor”

Veteriner Hekim Sefer Küçüker: “Antalya’da Büyük Bir Felaket Yaşanıyor”

Antlara Hayvan Hastanesi’nden Uzman Veteriner Hekim Sefer Küçüker, Antalya’daki yangınla ilgili dergimize yaptığı açıklamada bölgede durumun kritik olduğunu belirtti. Antalya’da gerçek bir felaket yaşanıyor. Şu ana kadar tespit edilen 450’ye yakın kedi ve köpek yangından etkilendi ve Antalya’daki OHHAD üyesi hastanelere dağıtılarak tedaviye alındı.

Veteriner Hekim Sefer Küçüker; “Antlara Hayvan Hastanesi olarak diğer hastane ve kliniklerle koordine bir şekilde hayvanların tedavilerini ücretsiz olarak üstlendik. Firmaların ve hayvan severlerin yaptığı mama ve ilaç bağışları için teşekkür ediyoruz. Meslektaşlarımla beraber 500 paket mama topladık. Şu an mama ihtiyacımız kalmadı sadece bu bölgede elektriğin olmadığı bazı alanlarda soğutma ve buz tedariğiyle ilgili sıkıntılar yaşıyoruz. Büyükbaş hayvanlar için yangın bölgelerinde Antalya Veteriner Hekimler Odası’nın oluşturduğu koordinasyon merkezinden veteriner hekimler tedavilere devam ediyor” dedi.

4 köpek ve 7 kedinin Antlara Hayvan Hastanesi’nde tedavilerinin devam ettiğini belirten Küçüker, OHHAD üyesi tüm hastanelerde tedavilerin ücretsiz olarak yapılacağını belirtti.

31/07/2021

Keditörün Önerisi

Kedimi Yıkamalı Mıyım?

13.10.2022

Minik dostlarımız istisnalar dışında suyu pek sevmezler. Onları stres ve korkuya sürükler. ...

Kediler Alemi

Kedi Zekasını Anlamak

20.05.2021

Geçenlerde 5 yaşındaki bir çocuğa neden kedileri sevdiğini sordum. "Çok tatlılar" diye ...

Kedili Hapishane

07.06.2023

Patili can dostlarımız bizlerin en büyük destekçisi denilebilir. İyileştirici yanları, ...