Depremden Kurtulan Kedinin Sahibi Mikroçip Sayesinde Bulundu

Depremden Kurtulan Kedinin Sahibi Mikroçip Sayesinde Bulundu

Ankara'da yaşayan Salih Aytekin (24), depremde yaralı kurtarıldıktan sonra sahiplendiği kedinin Adıyaman'daki sahibi Hatice Ergin'e (27) mikroçip sayesinde ulaştı.

Salih Aytekin, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Adıyaman'da arama- kurtarma çalışmalarında enkazdan yaralı kurtarılan kediyi sahiplendi. Salih Aytekin, 'Yaman' ismini verdiği kediyi Ankara'da tedavisi için veterinere götürdü. Veterinerde yapılan kontrolde kedide mikroçip takılı olduğu belirlendi. Tarama sonucu kedinin sahibinin Adıyaman'da depremden sağ kurtulan Hatice Ergin'e ait olduğu ve isminin de 'Mırmır' olduğu öğrenildi. Hatice Ergin ile iletişime geçilerek kedisinin sağ olduğu bildirildi. Büyük sevinç yaşayan Hatice Ergin, tedavisi tamamlandıktan sonra Mırmır'a kavuşacak.

‘MIRMIR'IN ÖLDÜĞÜNÜ SANMIŞLAR'

Aytekin, kediyi veterinere götürdüğünde, sahibi olduğunu öğrendiğini belirterek, "Ankara'ya geldiği ilk gün veterinere götürdük. Veteriner hekimimiz çip taramasını yaptığında tüm bilgilerine ulaşıldı. Adını, nerede yaşadığını ve kaç yaşında olduğunu öğrendik. Sahipleri çıktı, yaşıyorlarmış. Hayatta oldukları için çok mutlu olduk. Aileyle konuştuğumuzda çok sevindiler, hatta çığlık attılar. Hatta küçük kızları bayağı ağlıyormuş, Mırmır'ın öldüğünü sanmışlar. Sağ arka bacağında bir problem olabileceği için röntgen çekilmesi gerekiyor. Tedavi bittikten ve iyileştikten sonra da Mırmır'ı tekrar ailesine göndereceğiz" dedi.

20/02/2023

Keditörün Önerisi

Manx Kedisi

19.05.2023

Manx kedileri kuyruksuz kediler olarak bilinir ayrıca avlanma becerileri oldukça yüksektir. ...

Meraklı Şimal - Nuray Erman

14.07.2022

Bu kadın benden ne istiyor anlayamadım bir türlü. Beni aldı ensemden tuttu o hiç sevmediğim ...

Kediler Alemi

Hayvan Polisi Geliyor!

03.07.2020

“Çevre, Doğa ve Hayvan Koruma Şube Müdürlüğü”nün kurulması İçişleri Bakanı ...

Damdaki Kedi - Müjde Dural

29.12.2022

Tam yılını hatırlamıyorum ama 80’lerin ortaları ya da sonları filan. O zamanlar Üsküdar, ...

Kedilerde Aşının Önemi

30.05.2022

Kedinizin sağlıklı, iyi bir hayat sürebilmesi için onlara neyin iyi geldiğini bilmeli ve ona ...