YENİLER >

Bir Dizi Kitaba İlham Olan Sokak Kedisi Bob, Hayata Veda Etti - Doğa Şimşek

“Bob Adında Bir Sokak Kedisi” (A Street Cat Named Bob) adlı kitabın baş kahramanı sarman Bob kedi 14 yaşında hayata veda etti.

  James Bowen, 2007'de uyuşturucu bağımlılığı ile savaşırken Bob’u sokakta terkedilmiş ve yaralı bir halde buldu ve ona bakmaya karar verdi. 

Londra’da gazete dağıtırken ve sokak müziği yaparken sarman kedi Bob’u da yanında götürmeye başladı.

Bowen nihayetinde Bob’la olan ilişkisi hakkında bir kitap yazdı ve hit olduktan sonra kitap 2016 yılında bir filme dönüştürüldü.

Bob adlı Bir Sokak Kedisi: Ve Hayatımı Nasıl Kurtardı 2012'de yayınlandı ve o zamandan beri kırktan fazla farklı dilde beş kitap daha yayınlandı.

İkinci film, aynı zamanda isimsiz bir kediyi de içeren Bob'dan bir Hediye (A Gift from Bob), bu yıl içinde gösterime girecek.

Bob’un baş kahramanı olduğu kitap serisinin Facebook sayfasında yapılan bir açıklamada James Bowen, Bob'un hayatını kurtardığını ve uyuşturucu bağımlılığını yenmesinde büyük desteği olduğunu söylüyor.

Sarman kedi Bob’un hayata veda etmesinin üzerine James Bowen, “Bana arkadaşlıktan çok daha fazlasını verdi. Onun yanındayken, göremediğim bir yön ve amaç buldum. Binlerce insanla tanıştı, milyonlarca yaşama dokundu. Onun gibi bir kedi hiç olmadı. Ve bir daha asla olmayacak. Hayatımda ışığın söndüğünü hissediyorum. Onu asla unutmayacağım” açıklamasını yaptı.


Kaynak: https://www.bbc.com/news/uk-england-london-53072938