Kedi Pire Tasması Nedir? Nasıl Kullanılır?

Kedi Pire Tasması Nedir? Nasıl Kullanılır?

Kediniz dışarıya çıkıp sonra eve gelen bir kedi ise pirelerle başı biraz dertte olabilir. Pireler kediler için son derece büyük problemlere yol açamaktadır. Özellikle yaz aylarında baş gösteren bu probleme önlem alıp, kedilerinizi koruyabilirsiniz. İşte karşınızda kedi pire tasması hakkında bilmeniz gerekenler!

Kediniz dışarıya çıkan bir kedi ise öncelikle veteriner kontrollerini aksatmamanızda fayda var. Dışarıdan herhangi bir hastalık veya pire getirmemesi için aşılarını tam yaptırmalı, veteriner hekiminizin uygulayacağı parazitler ilaçlar mutlaka uygulanmalıdır. Bunun yanı sıra pire tasması, normal tasmadan görünüm olarak pek bir farkı olmayan bir tasmadır. Yapıldığı malzemeler ve kokusu nedeniyle pirelere karşı koruma sağlayan pire tasması özellikle kedilerin en çok pirelerle uğraştığı yaz aylarında onların yardımına koşuyor.

Kedi pire tasması tıpkı köpeklerde de kullanıldığı gibi kedi dostunuzun boynuna takılarak kullanılmaktadır. Yaydığı koku ile pirelere karşı koruma sağlayan pire tasması büyük ölçüde fayda sağlamaktadır. Evde yaşayan, dışarı çıkmayan bir kediye tasma takmak önerilen bir davranış değildir. Ancak dışarı çıkan kedinize ismi ve sizin iletişim bilgilerinizin yazılı olduğu bir tasma takmak, kaybolmasını engellemek açısından iyidir. Bunun yanı sıra birde pirelerle uğraş vermek zorunda olan kediler için tasma seçimi pire tasması yönünde olması bir avantaj olabilir. Yine de sadece pire tasmasına güvenip veteriner kontrollerini ihmal etmemek gerekmektedir.

07/04/2023

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Kediniz Ne Kadar Su İçmeli?

14.04.2023

Kediniz 2 aylık olduktan sonra maması dışında ihtiyaç duyacağı tek ve ana sıvı kaynağı ...

Rengarenk Akvaryum

12.08.2021

Akvaryumlar rengarenk oluşuyla, bulundukları yere muhteşemlik katan, içerisinde birbirinden ...

Yeni Ev ve Kediler

20.01.2023

Mama kabının yerinin değişmesine dahi strese giren kediler, ev ortamı değiştirdiklerinde zor ...

Kedilerin Mucize Patileri

12.08.2021

Dostunuzun bedenindeki en tatlı, en minik ve en mucizevi detaylardan biri olan patiler için sır ...