Kedilerin Kulak Hareketleri Bize Ne Anlatıyor?

Kedilerin Kulak Hareketleri Bize Ne Anlatıyor?

Kediler kulaklarını 180 derece döndürebilirler. Dik, kıvrık, düşük şekilden şekile giren kulaklarını tüm kediciler görmüştür. Kulaklarıyla bize ne anlatmak istiyor olabilirler? İşte kedilerin anlatmak istedikleri 5 kulak hareketi.

Kediniz rahatsa kulakları da rahat!

Kediler rahat olduklarında kulaklarıda düz bir şekilde durur. Bazen çok rahat hisseder ve kulaklarını hafif iki yana doğru salarlar. Kedinizi kulakları düz veya iki yana hafif gevşek bırakmış pozisyonda görürseniz, kedinizin size mesajı ben rahatımdır.

Kedinizin meraklandığı bir şey var!

Kedilerin meraklı canlılar olduğu aşikardır. Uçan kuşa, hareket eden her şeye heyecanlanır ve merak ederler. Kediniz heyecanlandığında kulaklarına bakın, dik ve ileriye dönük olduğunu göreceksiniz.

Kediniz gergin!

Kediler çabuk strese giren hassas yapılı canlılardır. Gergin, sinirli ve strese girmiş bir kedi kulaklarıyla size bu durumu net bir şekilde anlatır. Kulaklarını arkaya yatırır ve kafalarına yapıştırırlar. Bu durumu gördüğünüzde onun ne kadar sinirlendiğini anlayabilirsiniz.

Kediniz şaşkın ya da karar vermeye çalışıyor!

Kararsız kedilerin kulak hareketi, kulakları dikken bir anda yana yatırabilirler. Bu durum karar vermekte zorlandıkları yada şaşkın bir durum yaşadıklarına işarettir. Bu gibi durumlarda kulaklarını yana yatırıp yüzünü gerer ve şaşkın bir yüz ifadesiyle uzaklara dalar. Kulaklarının o anda hafif titrediğini göreceksiniz.

Kediniz rahatsız oldu!

Kediniz kulaklarını yüzünün tam tersi yönde arkaya doğru çevirmişse rahatsız ve endişeli olduğunu gösterir. Kedinizi ilk defa evinize gelen bir misafiriniz kucağına aldıysa ve sevmeye çalışıyorsa kulaklarını geriye yatırması için yeterli sebeptir.

25/07/2021

Keditörün Önerisi

Kedimin Kilosu Normal Mi?

23.03.2023

Kedim çok zayıf ya da çok kilolu, ideal kilosu ne olmalı? Dediğinizi duyar gibiyiz. Kediciler ...

Kediler Alemi

Kedinize Adını Öğretin

26.11.2021

Kediler özgür, bağımsız canlılardır. Eğitime köpekler kadar yatkın değillerdir. Yavru ...

Maymunlar

30.08.2021

İnsanlar tarafından merak uyandıran ve büyük sevgi toplayan maymunlar, görünüşleri ...