YENİLER >

Marianna Zampieri

Marianna Zampieri

“Gelinler ve onların kedilerinin yer aldığı düğün sonrası fotoğrafları yakalayan fotoğrafçı”

Dünya evine girerken, sevdiğiniz tüm insanların düğününüzde olmasını istersiniz.

Ya da sevdiğiniz canlıların mı desek.

Evcil hayvanlarımızın ilişkilerimiz üzerinde muazzam bir rolü vardır (siz ve eşiniz kedi sevgisini paylaşıyorsanız ya da köpek yavrunuzu deneme kabilinden bir çocuk olarak düşünüyorsanız),bu durumda, bu canlıların düğünlerimizde rol oynamaması oldukça üzücü bir durum olur.

Bu yüzdendir ki köpekler yüzük taşıyıcısı olarak alakaları olmayan düğünlere müdahil olurlar ya da gelinler çiçek demeti yerine köpek yavrusu dağıtırlar. Ama konu kedilere gelince, işler bir parça beceri gerektirir. Kediler numaralarla meşgul edilmeyecek kadar bağımsız yaratıklardır ve onları bir koridor boyunca yürütmeye kalktığınızda fırlayıp kaçmaya meyillidirler.

Bir fotoğrafçı, olası sıkıntılara neden olmaksızın, kedigillerin büyük güne müdahil olmasını sağlayacak bir yöntem buldu: Gelin ve kedisi ile birlikte düğün sonrası fotoğraf çekimi.

İtalyan bir fotoğrafçı olan Marianna Zampieri Metro. co.uk’e yaptığı açıklamada, geçmişten beri bir kedi sever olduğunu, fotoğrafçılığa karşı tutkusunu, güzelliğini dünya ile paylaşmak istediği kedisi Arthur’un ateşlediği söyledi.

Kedi temalı fotoğrafçılık projeleri oluşturduktan sonra, kedilerin yer aldığı düğün fotoğraf çekimleri yapma fikri Marianna’ın bizzat kendi düğününden çıkmış.

‘Marianna bize, hayatımın en önemli gününde sevgili kedim Arthur olmadan düğün fotoğrafları olması fikrine dayanamadığını, söyledi.

Oturmuş ve sadece gelinliği içinde kendisi ve yanında Arthur olan bir dizi otoportre fotoğrafı çekmiş. Arkadaşları fotoğrafları görmüş ve bunlara aşık olmuşlar, onlar da kendi düğünlerinde aynı deneyimi yaşamak istemiş. Marianna bir anlaşma yapmış. Düğünleri öncesinde ya da sonrasında arkadaşlarının evine çıkagelecek ve onları kedileri ile fotoğraflayacaktı.

Yeteri kadar şaşırtıcı biçimde, fotoğrafçı resimleri yakalamanın o kadar da zor olmadığını söylüyor, tabii kedilerin duvak ve tülü oynamak için cazip bulması haricinde.

Marianna, tüm kedilerin zevk ve eğlence içerisinde olaya iştirak ettiğini, “sanki vesilenin önemli olduğunu hissediyorlarmış gibi” olduğunu söylüyor.

‘Beyaz güzel bir kedi olan Perla, gelinliğin çeşitli tül katları ile son derece eğlenceli vakit geçirdi. Devamlı olarak onu gelinliğin uzun beyaz kuyruğu üzerinde bulduk!’

Fotoğraf çekimleri o kadar yumuşak geçmişti ki Marianna, bu kadar özel bir günü kedileri olmaksızın kutlama fikrine tahammül edemeyen diğer gelinler için düğün sonrası kedili fotoğraf çekimi hizmeti sunmaya karar verdi.

Çeviri: Bülent TAMYAMAN

Fotoğraf: Marianna ZAMPIERI

Keditörün Önerisi

Kedilerin Vücut Kokusu

20.07.2021

Tüm kediciler biliyor ki; kediler temiz canlılar! Kendilerini yalayarak temizlerler. Bu sebeple ...

Kediler Alemi

Lokum Kız - Banu Kalkandelen

09.04.2021

Yataktan uyuyamadığım için mi kalktım yoksa mutfakta beni bekleyen ay çöreğini yemek için ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER