YENİLER >

Yüzü Parçalanan Kediye Düğmeli Tedavi

Yüzü Parçalanan Kediye Düğmeli Tedavi

Juicebox adlı 7 aylık bir yavru kedi, ailesinin köpeği ona saldırdığında ciddi şekilde yaralandı. Ancak, bazı yenilikçi veteriner hekimler ve bir avuç plastik düğme sayesinde hayatı kurtuldu.

Juicebox, köpek kardeşiyle bir oyunlarının kontrolden çıkmasından sonra Boston'daki Angell Animal Medical Center'a getirildi. Yavru kedinin kırık bir çenesi ve yüzünde ciddi yırtılmalar vardı, Angell'deki veterinerler dört renkli düğmeyi kullanarak dikkat çekici derecede orijinal bir şekilde tedavi uyguladılar.

"Düğmeler yanaklarının iki yanındaki tellere bağlı. Bu düğmeler dikişleri yerinde tutuyor. Aynı zamanda çeneyi de yerinde tutuyorlar ” diyor Massachusetts Hayvanlara Zulüm Önleme Derneği sözcüsü Rob Halpin. “Oldukça yeni bir prosedür ve gerçekten iyi çalışıyor. Sonra da iyileşirken çok sevimli görünen bir kediyle karşılaşıyorsunuz.”

Halpin, Juicebox’ın oyuncu tarafını koruyucu ailesine şimdiden gösterdiğini söylüyor. “O çok sosyal. Kendine çok güveniyor. Biliyorsunuz ki genç hayvanlar, tıpkı genç insanlar gibi, biraz daha hızlı iyileşme eğilimindedirler.”

Şanslı yavru kedinin iyileştikten sonra yeni, köpeksiz bir aile bulması gerekecek. 150'den fazla aile onu evlat edinmek için sıraya girdi bile..

Keditörün Önerisi

Maymunlar

30.08.2021

İnsanlar tarafından merak uyandıran ve büyük sevgi toplayan maymunlar, görünüşleri ...

Kedilere Kişilik Testi

14.06.2021

Amerika’da 45 hayvan barınağında uygulanmaya başlanan yeni bir uygulama sayesinde kedilerin ...

Kediler Alemi

Kedilerde İlkel Kese Nedir?

23.08.2021

İngilizce'de “Primordial Pouch" olarak adlandırılan ilkel kese, doğadaki vahşi kedilerde ...

Marilyn - Ümit Manay

10.02.2021

Tam hatırlamıyorum ama onu gördüğümde on yedi yașlarındaydım. Yağmurlu bir günde ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER