Yüzü Parçalanan Kediye Düğmeli Tedavi

Yüzü Parçalanan Kediye Düğmeli Tedavi

Juicebox adlı 7 aylık bir yavru kedi, ailesinin köpeği ona saldırdığında ciddi şekilde yaralandı. Ancak, bazı yenilikçi veteriner hekimler ve bir avuç plastik düğme sayesinde hayatı kurtuldu.

Juicebox, köpek kardeşiyle bir oyunlarının kontrolden çıkmasından sonra Boston'daki Angell Animal Medical Center'a getirildi. Yavru kedinin kırık bir çenesi ve yüzünde ciddi yırtılmalar vardı, Angell'deki veterinerler dört renkli düğmeyi kullanarak dikkat çekici derecede orijinal bir şekilde tedavi uyguladılar.

"Düğmeler yanaklarının iki yanındaki tellere bağlı. Bu düğmeler dikişleri yerinde tutuyor. Aynı zamanda çeneyi de yerinde tutuyorlar ” diyor Massachusetts Hayvanlara Zulüm Önleme Derneği sözcüsü Rob Halpin. “Oldukça yeni bir prosedür ve gerçekten iyi çalışıyor. Sonra da iyileşirken çok sevimli görünen bir kediyle karşılaşıyorsunuz.”

Halpin, Juicebox’ın oyuncu tarafını koruyucu ailesine şimdiden gösterdiğini söylüyor. “O çok sosyal. Kendine çok güveniyor. Biliyorsunuz ki genç hayvanlar, tıpkı genç insanlar gibi, biraz daha hızlı iyileşme eğilimindedirler.”

Şanslı yavru kedinin iyileştikten sonra yeni, köpeksiz bir aile bulması gerekecek. 150'den fazla aile onu evlat edinmek için sıraya girdi bile..

05/06/2021

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Kedi Aknesi Nedir?

04.06.2022

Kedi çene aknesi, kedilerde oldukça yaygın bir cilt durumudur. Çene aknesi, bir kerelik bir ...

Kedinizin Güvenini Kazanın

04.02.2022

Kedilerin özgür ruhları vardır ve mesafeli olarak kabul edilebilirler, yine de bir insanla çok ...

Kediler Neden Mırlar?

09.02.2022

Kedisiz bir dünya düşünemeyenler... Yalnız değilsiniz. İlla bir kez olsun alıp beslemenize ...

Kediniz Mutlu Mu?

15.02.2022

Kanada’da hayvan sağlığı teknolojisi şirketi Sylvester.ai, bir kedinin acı hissedip ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER