YENİLER >

Dünya'nın En Huysuz Kedisi - Doğa Şimşek

Kuzey Karolina’daki bir barınakta yaşayan huysuz kedinin videoları onu yıldız yaptı.

Mitchell bölgesindeki hayvan kurtarma ekibindekiler konu Perdita’yı sahiplendirmeye gelince yaratıcı bir ilan hazırlamak zorunda olduklarını biliyorlardı.

Sahibinin ölümünden sonra barınakta yaşamaya başlayan 4 yaşındaki siyah beyaz kedi dünya tatlısı gözükse de, hiç de tatlı olmayan davranışları var: insanları hiç beklemedikleri anda tırmalamak ve ısırmak.

Hayvan kurtarma ekibinin başı Amber Lowery, “Davranışsal problemleri olmasa bile onu sahiplendirmenin zor olacağını biliyorduk,” dedi.

Lowery bu durumu şöyle açıkladı: “Birçok insan yavru kedi ya da yetişkin kedi sahiplenmeye geldiğinde çoğu zaman eşsiz özellikte kedi arıyorlar ve bu durum yetişkin kedilerin sahiplendirilmesinde zorluk çıkarıyor.

İş böyle olunca barınak çalışanları da Perdita’nın en kötü özelliğini öne çıkardılar.

Barınağın Facebook hesabında Perdita’nın fotoğrafının üstünde ‘Dünyanın en kötü kedisi’ adlı bir ilan paylaştılar.

Gönderinin açıklamasında yazanlar ise şöyleydi: “Hasta olduğunu düşünüyorduk ama sadece sinir bozucu olduğu ortaya çıktı,” ve “Özellikleri arasında bir anda zıplamak ve karanlık yerlerde pusuya yatmak var”.

Diğer gönderilerde ise “Perdita’nın sahibi ancak onun gibi sosyal olarak garip bir kediye, kişisel mesafeyi anlayan ve sosyal olarak garip bir insan olabilir” diyerek belirttiler.

İlan birçok gazeteye ve haber programlarında manşet olunca ve Perdita için bir anda neredeyse 200 başvuru birden yapıldı. En sonunda Tennessee’li bir çiftle hayatını birleşen Perdita artık Noel olarak biliniyor ve çift ‘perditas_journey’ kullanıcı adıyla Instagram’da onun günlük yaşantısını paylaşıyor.

Perdita’nın yeni adıyla Noel’in insanlarından biri olan Betty Samimi onun için şu sözleri söyledi: “Onunla hemen bağlandığımı hissettiğim gibi onunda bize bağlandığını gördüm.”

Yeni adıyla Noel yeni evine ve durumuna alışmaya çalışıyor. Samimi, Noel’in bazı günler ısırıp tırmalarken diğer günler de çok oyuncu ve sevimli olduğunu belirtiyor ve her odaya girişinde onu selamladığını söylüyor.

Animal Planet kanalındaki “My Cat from Hell” (Benim Belalı Kedim) programının sunucusu olan Jackson Galaxy, ilanın viral olduğuna hiç şaşırmadığını söylüyor.

Jackson Galaxy, “Dünya'nın en kötü kedisi ilanıyla eşdeğer insanı aranınca Perdita’nın durumunu kendisiyle bağdaştıran birçok insanın bu ilana olumlu cevap vermesi çok normal” diyerek bu durumu açıkladı.

Kaynak: https://www.huffpost.com/entry/perdita-worlds-worst-cat-jackson-galaxy_n_5e5ff6a4c5b6985ec91a5439