YENİLER >

Her Hafta Bir Kedi ‘Tekir’

Her Hafta Bir Kedi ‘Tekir’

Tekir kediler, kedi cinsleri arasında en fazla görülen kedilerdendir diyebiliriz. Oyunculuğu ve cana yakınlığıyla bilinen tekir kediler, saf bir cins değildir.

Tekir Kedilerin Dış Görünümleri,

Tekir kediler saf bir cins olmadıklarından, melez özelliğe sahiptir. Tekir olarak bilinen tüy deseniyle, kalıtsal genleriyle tüy desenlerinde değişiklik oluşturur. Her tekir kedi aynı değildir. Farklı özellik ve kürk desenleri vardır. Kedinin kürküne renk veren iki pigment vardır: Feomelanin (sarıdan turuncuya) ve eumelanin (kahverengiden siyaha). Tekirler kendi aralarında birçok çeşide ayrılır. Bunlar, uskumru tekir, lekeli tekir, benekli tekir, alaca tekir. Tekir kediler uzun ve kısa tüylü olarak farklı görünüm özellikleri gösterebilir. Genel olarak yetişkin Tekirlerin ağırlıkları 3 ila 8 kilo arasında değişir. Dişileri erkeklerine nazaran daha ufak bir kafaya ve gövdeye sahiptir.

Tekir Kediler Çok Oyuncu

Tekir kediler kimse olmasa bile kendi kendilerine veya oyuncaklarıyla oyun oynarlar. Sizinle de oyun oynamaktan hiç sıkılmaz, siz bırakmazsanız o oyunu asla bırakmaz. Tekir kedilerin en sevdiği şey belki de oyun oynamaktır. Oyun onlar için vazgeçilmez bir eğlencedir. Orta boy olan bu kediler, farklı boyutlara sahip olabilirler.

Uykucu Tekirler 16 Saate Kadar Uyur

Kedilerin uykucu olduğunu bilmeyen yoktur. Saatlerce uyumaya bayılırlar. Tekir kedi cinsi de tam olarak böyledir. Oyundan ve yemekten arta kalan bütün vakitlerini uyuyarak geçirirler. 16 saati bulan uyku düzeni vardır minik dostlarımızın.

Tekir Kedime Ne Yedirmeliyim?

Tüm kedi cinslerinde önerildiği üzere kuru mama ile beslemek en sağlıklısı olacaktır. Ancak kediniz yavru veya cins özelliklerine göre farklı mama türleri mevcuttur, bunları kullanmanız önerilir. Örneğin kısırlaştırılmış bir kedi için kısır kedi maması uygun olacaktır.

Tekir kedi cinsimizin karakter özellikleri genel olarak oyuncu, uykucu olarak bilinir. Bu cins kediler ev hayatına çok çabuk uyum sağlarlar. Evcilleşmek onlar için çok kolaydır. Sokakta kimsesiz tekir kediyi rahatlıkla evlat edinip ona sıcacık bir yuva açabilirsiniz. Bu onların dışarda ki kötü şartlardan kurtulmasını, evde sağlıklı mutlu büyümelerini sağlayacaktır. Tekir kediler ev ortamını sever, size iyi bir yol arkadaşı olur. Onunla beraber oyun oynarken kendinizi gülmekten alıkoyamayacaksınız.

Keditörün Önerisi

Kediler Neden Esner?

14.09.2021

Suratları birbirinden tatlı haldeyken bir anda ağızlarını kocaman açıp esnemeleri, sadece ...

Kediler Alemi

Smokin Kedi Tomris

17.10.2021

‘’Biz istiyoruz ki Smokin Kedi Tomris adında bir barınak kuralım.. Tüm dostlarımızı ...

Hayvanlar Aşık Olur Mu?

27.08.2021

Aşık olmak insanlara has bir duygu mudur? Hayvanlar aşık olabilir mi? Bilim insanları ...

Kedimin Kilosu Normal Mi?

15.07.2021

Kedim çok zayıf yada çok kilolu, ideal kilosu ne olmalı? Dediğinizi duyar gibiyiz. Kediciler ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER