Kaybolduktan 12 yıl sonra sahiplerine kavuştu

Kaybolduktan 12 yıl sonra sahiplerine kavuştu

İngiltere’de Artie isimli kedi, 2012 yılında sahibi Theo-Will McKenna'nın üniversiteyi kazanmasının ardından aile evinden taşınmasıyla kayboldu.

O zamanlar 17 yaşında olan McKenna, Artie'yi ne zaman bulabileceğini bilmeden altı ay boyunca aradı, sonunda sevgili kedisinin bulunacağına dair umudunu kaybetti. Ancak, 12 yılın ardından Artie, ailenin yeni yaşadığı yere yakın bir bahçede dört gün geçirdikten sonra bulundu.

"Üniversite için evden ayrıldığımda onu yanıma alamamıştım ve annem, kardeşim ve diğer evcil hayvanlarımızla birlikte birkaç ay sonra başka bir eve taşındılar. Her hafta evimi ve Artie’yi ziyaret ederdim ancak bir gün dönmemek üzere gitti. Onu aramaya çıktım, tüm bölgeyi dolaştım ve hiçbir şey bulamadım."

Artie'nin bahçelerine geldiği evin sakinleri onu veteriner hekime götürdü. Veteriner hekim, Theo-Will McKenna'nın annesine kayıtlı bir mikroçip buldu ve aileye ulaşıldı.

McKenna, Artie’ye kavuştuğu anlar ile ilgili şunları söyledi: “Çok perişan ve zayıf görünüyordu. Gerçek gibi gelmedi. Onun olabileceğini düşünmedim. 12 yıl geçmişti, kaybolduğunda 17 yaşındaydım. Hiçbir kedinin 12 yıl sokakta hayatta kalabileceğini düşünmemiştim. İnsanların yıllar boyunca ona baktığını düşünüyorum. Onun ömrünün son yıllarını sevildiği yerde, yanımda geçirmesini istiyorum."

Kaynak: Fox News

07/06/2024

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Evcil Dostunuz Güvende Mi?

06.01.2021

Kediler bizim küçük dostlarımız ailemizin bir üyesi gibi.. Ülkemizde her yıl birçok ...

Kedi Çığlığı Nedir?

19.05.2023

Kedilerin adeta çığlığı andıran fazla yüksek sesle miyavlamalarına ‘vokalizasyon’ ...

Sezgin Kaymaz ile Söyleşi

02.07.2020

“Okuyan toplumların evinde daha çok hayvan var, daha hoşgörülü, daha barışseverler ve ...

Onlar Eşya Değil, CAN!

27.03.2021

Hayvan sahiplenmek söz konusu olduğu zaman, onların eşya değil bir 'can' olduklarını asla ...

Dersimiz: Hayvan Sevgisi

08.06.2023

Çorum’un Sungurlu ilçesindeki bir köy okulunda doğum yapan kedi ile yavrularına öğretmen ...