Enkazdan Can Dostu Kurtardı

Enkazdan Can Dostu Kurtardı

Kahramanmaraş'ta yaşayan 12 yaşındaki Çınar Kuloğlu, enkazdan köpeği Alex'in yardımıyla çıktı. Alex, köyün girişinde olan evin önünde yatarak enkaz başından ayrılmıyor.

12 yaşındaki Çınar Kuloğlu, annesi, babası, ağabeyi ve kardeşiyle Kahramanmaraş Ördekdede Mahallesi’nde yaşıyordu. Depremde annesi, babası ve ağabeyinin hayatını kaybettiği Çınar’ın enkaz altından çıkmasına 5 yaşındaki köpeği Alex yardım etti.

“CEKETİMDEN ÇEKTİ”

Çınar Kuloğlu, “Babamın üstünde beton vardı. Annem ile abim ise konuşmuyordu. Kolumda bir saat vardı, onun ışığıyla yolu buldum. İğne kadar delik buldum, oradan kazdım kazdım tek başıma çıktım. Babam çıkarken tek umudum sensin dedi. Arka taraftan kaçtım geldim.  Amcamlara gittim onlar da enkazın altından çıktı. Arabanın içinde oturduk ettik. Abimi kurtaramadık. Çıkarken de bana köpeğim Alex yardım etti. Kolumdan tuttu, ceketimden çekti. Birlikte çıktık. Alex ilk çıktığımda havlıyordu, yanımda direkt arka taraftaydı” dedi.

“BİRLİKTE BÜYÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Kuloğlu, “Her geldiğimizde kapının önünde oluyor, ayrılmıyor. Babamın oraya gidiyor, yatıp bakıyor, oturuyor. Göndersek de gitmiyor. Küçüklüğünden beri bizle. Bebekken almıştık, babam getirmişti. Birlikte büyümeye devam edeceğiz” diye konuştu.

22/02/2023

Keditörün Önerisi

Kedinizin İsmi Ne Olsun?

28.10.2022

Kedinizle bir yola çıktınız, artık beraber yaşamaya karar verdiniz. Ama bir şey eksik minik ...

Kediler Alemi

Kedi Nefesi - Ferhan Yüksel

04.05.2020

Yeryüzündeki bütün hayvanlar gibi kediler de diyafram nefesi ile solurlar. Ömrümüzün ilk ...

Tokyo’nun Dev Kedisi

09.07.2021

Tokyo’da Shinjuku Tren İstasyonu’ndan çıkanları meydandaki gerçekçi dev Calico kedi ...

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29.10.2021

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde büyük Türk Milleti'nin kanı, canı ve sonsuz ...