Kediler Neden Kapıda Karşılar?

Kediler Neden Kapıda Karşılar?

Kedici olmanın en harika anlarından biri, eve geldiğinizde kapıda karşılandığınız o an…

Kediler, evdeki her bir aile üyesini farklı karşılar. Çünkü herkes ile bağları farklıdır. Eve yabancı biri geldiğinde onlara aynı şekilde davranmazlar.  Kediler son derece bağımsız ruhlu hayvanlardır ve birini kapıda karşılamak için çaba sarf etmeleri o kişiye güvendikleri ve onları dünyalarının bir parçası olarak gördükleri anlamına gelir. Genellikle sizi kapıda karşıladığında bacağınıza sürtünür. Bunun anlamı, kendi kokularını size bırakmaktır. Çünkü kedilerin başlarında ve kulaklarının etrafında koku bezeleri vardır.

Kediler insanları kapıda karşılama törenlerinde, kafalarını insanlara vurur.  Bir kedi başını başka bir hayvan veya insanın kafasına bastırdığında, bu sonsuz bir güven ve sevgi işaretidir. Bu davranışı sergilememesi sizi sevmediği anlamına gelmez farklı bir yol ile sevgisini anlatabilir. Örneğin, eve girdiğinizde kediniz karşınızda göbeğini açmış yatıyorsa bu sevginin ve güvenin en güzel halidir.

Kapıda karşılayıp uzun uzun miyavlaması, sizi özlediği anlamına gelir. Kediler, kedicilerden ayrı kaldıklarında onları özler. Eve geldiğinizde size biraz hesap sorabilir.

18/04/2023

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Selkirk Rex

04.03.2022

Kıvırcık tüyleriyle dikkat çeken Selkirk Rex cinsi kedilerinin, bıyıkları bile ...

Kedi Dili Ve Edebiyatı

03.06.2023

Ailemizin biricik yaramaz çocuğunun bizlere öğrettiği ne çok şey var aslında. Her biri ...

Pire - Esra Bandırma

16.02.2021

İnsan popülasyonunun gün geçtikçe artıyor oluşu, dünyamızı daha kalabalık hale ...

Kediler Kıskanır Mı?

16.03.2023

Kediler, evde yaşayan insanların her birine farklı şekilde davranırlar. Evdeki insanları ...