Perfect Imperfection: Ödüllü Fotoğrafçı Engelli Hayvanların Güzelliğini Fotoğraflıyor - Seda Tuncel

Perfect Imperfection: Ödüllü Fotoğrafçı Engelli Hayvanların Güzelliğini Fotoğraflıyor - Seda Tuncel

Perfect Imperfection; üç bacaklı köpeklerden gözsüz doğan kedilere kadar, zorlukların üstesinden gelen ve fiziksel bir bozukluğa adapte olan sevimli hayvanların gerçek güzelliğini belgeliyor.

Avustralyalı fotoğrafçı Alex Cearns "Dünyanın en iyi evcil hayvan fotoğrafçılarından biri" olarak adlandırıyor. Alex Cearns, Houndstooth Studio'nun kreatif direktörlüğünü yapıyor ve aynı zamanda evcil dostlarımızın içsel karakterini yansıtan portreler çekmede uzmanlaşmış bir sanatçı.

Houndstooth Studio'da Alex Cearns tarafından özenle ve hassasiyetle çekilen her bir görüntü, engelli dostlarımızın güzelliğini ön plana çıkararak fiziksel engelleri belirsiz hale getiriyor. Fotoğrafçının oluşturduğu seri ‘Perfect Imperfection’ ile hayvanların mükemmel kusurları göz önüne serilerek farkındalık yaratmak amaçlanmış.

Cearns, “Bu hayvan portrelerini çekerken en tutkulu hedeflerimden biri, tüm canlıları değerli ve benzersiz kılan sevimli incelikleri yakalamaktır. Fotoğraf çekme ayrıcalığına sahip olduğum her güzel hayvanı seviyorum ama “farklı” olarak algılananların benim için özel bir yeri var. Bunlar bir bacağını kaybetmiş, gözleri olmadan doğmuş ya da hala eski tacizin izlerini gösteren canlılar.

Hayvanların zorlukların üstesinden gelme azmi beni asla şaşırtmaz. Hayattan en iyi şekilde yararlanıyorlar ve onlardan, her durumda her zaman olumlu olanı görmek ve asla pes etmemek hakkında çok şey öğrendim. 

Kaynak: Boredpanda

Fotoğraflar: https://www.houndstoothstudio.com.au/

15/04/2021

Keditörün Önerisi

Kedi Dili Ve Edebiyatı

03.06.2023

Ailemizin biricik yaramaz çocuğunun bizlere öğrettiği ne çok şey var aslında. Her biri ...

Kediler Alemi

Kürküme Dokunma!

27.09.2021

Vahşice katledilen moda adı altında kullanılan savunmasız hayvanların kürklerinin hala ...

5 Tekir Kedi Türü

21.10.2022

İnsanlar kedilerin çoğuna tekir cinsi derler. Ancak tekir bir kedi cinsi değil, üzerinde ...

Kedilerin Vücut Kokusu

18.11.2022

Tüm kediciler biliyor ki kediler temiz canlılar! Kendilerini yalayarak temizlerler. Bu sebeple ...