Marianna Zampieri

Marianna Zampieri

“Gelinler ve onların kedilerinin yer aldığı düğün sonrası fotoğrafları yakalayan fotoğrafçı”

Dünya evine girerken, sevdiğiniz tüm insanların düğününüzde olmasını istersiniz.

Ya da sevdiğiniz canlıların mı desek.

Evcil hayvanlarımızın ilişkilerimiz üzerinde muazzam bir rolü vardır (siz ve eşiniz kedi sevgisini paylaşıyorsanız ya da köpek yavrunuzu deneme kabilinden bir çocuk olarak düşünüyorsanız),bu durumda, bu canlıların düğünlerimizde rol oynamaması oldukça üzücü bir durum olur.

Bu yüzdendir ki köpekler yüzük taşıyıcısı olarak alakaları olmayan düğünlere müdahil olurlar ya da gelinler çiçek demeti yerine köpek yavrusu dağıtırlar. Ama konu kedilere gelince, işler bir parça beceri gerektirir. Kediler numaralarla meşgul edilmeyecek kadar bağımsız yaratıklardır ve onları bir koridor boyunca yürütmeye kalktığınızda fırlayıp kaçmaya meyillidirler.

Bir fotoğrafçı, olası sıkıntılara neden olmaksızın, kedigillerin büyük güne müdahil olmasını sağlayacak bir yöntem buldu: Gelin ve kedisi ile birlikte düğün sonrası fotoğraf çekimi.

İtalyan bir fotoğrafçı olan Marianna Zampieri Metro. co.uk’e yaptığı açıklamada, geçmişten beri bir kedi sever olduğunu, fotoğrafçılığa karşı tutkusunu, güzelliğini dünya ile paylaşmak istediği kedisi Arthur’un ateşlediği söyledi.

Kedi temalı fotoğrafçılık projeleri oluşturduktan sonra, kedilerin yer aldığı düğün fotoğraf çekimleri yapma fikri Marianna’ın bizzat kendi düğününden çıkmış.

‘Marianna bize, hayatımın en önemli gününde sevgili kedim Arthur olmadan düğün fotoğrafları olması fikrine dayanamadığını, söyledi.

Oturmuş ve sadece gelinliği içinde kendisi ve yanında Arthur olan bir dizi otoportre fotoğrafı çekmiş. Arkadaşları fotoğrafları görmüş ve bunlara aşık olmuşlar, onlar da kendi düğünlerinde aynı deneyimi yaşamak istemiş. Marianna bir anlaşma yapmış. Düğünleri öncesinde ya da sonrasında arkadaşlarının evine çıkagelecek ve onları kedileri ile fotoğraflayacaktı.

Yeteri kadar şaşırtıcı biçimde, fotoğrafçı resimleri yakalamanın o kadar da zor olmadığını söylüyor, tabii kedilerin duvak ve tülü oynamak için cazip bulması haricinde.

Marianna, tüm kedilerin zevk ve eğlence içerisinde olaya iştirak ettiğini, “sanki vesilenin önemli olduğunu hissediyorlarmış gibi” olduğunu söylüyor.

‘Beyaz güzel bir kedi olan Perla, gelinliğin çeşitli tül katları ile son derece eğlenceli vakit geçirdi. Devamlı olarak onu gelinliğin uzun beyaz kuyruğu üzerinde bulduk!’

Fotoğraf çekimleri o kadar yumuşak geçmişti ki Marianna, bu kadar özel bir günü kedileri olmaksızın kutlama fikrine tahammül edemeyen diğer gelinler için düğün sonrası kedili fotoğraf çekimi hizmeti sunmaya karar verdi.

Çeviri: Bülent TAMYAMAN

Fotoğraf: Marianna ZAMPIERI

22/02/2021

Keditörün Önerisi

Maymunlar

30.08.2021

İnsanlar tarafından merak uyandıran ve büyük sevgi toplayan maymunlar, görünüşleri ...

Köpeklerin Vücut Dili

23.09.2021

Köpekler gözlerinden, kuyruklarına kadar tüm vücut hareketleriyle iletişim kurarlar. Göz ...

Kendimizi Kandırıyoruz!

30.11.2022

Bugüne kadar yapılanlar, bugünden sonra yapılacaklar hiçbir şeye yaramadı, yaramayacak.. ...

Fenomen Kedi Vincent

11.02.2022

Rusya'da Andrey, Anastasia ile yaşayan Maine Coon cinsi kedi Vincent, fenomen oldu. Siyah bir ...

Kediler Alemi

Kediler Eğitilebilir Mi?

31.05.2023

Kediler başına buyruk yapılarıyla bilinse de, bazı davranışları öğretmeniz mümkündür. ...

Kediler Ve Çocuklar

27.09.2021

Kediler harika dostlardır. Çocuklara sorumluluk ve evcil hayvan bakımı eğitimi vermede önemli ...

Kediler

29.12.2022

Kediler evimizin neşesi, sokaklarda başını okşayıp, beslediğimiz birbirinden farklı ...

Bıyık Stresi Nedir?

08.11.2021

Kediler doğanın en kusursuz eserlerinden biridir. Evcil dostlarımız sevimli ve estetik ...