Robot Nao, ‘Kedileri Beslemek İçin Kodlandı'

Robot Nao, ‘Kedileri Beslemek İçin Kodlandı'

Antalya Bilim Merkezi'nde robotik kodlama ile programlanan robot NAO, 'Gel, pisi pisi' diyerek çağırdığı kedileri mamayla besliyor.

Antalya Bilim Merkezi'nde robotik kodlamayla ilgili çalışmalar yapılıyor, robotik kodlamayı çocuklara, gençlere sevdirmek amaçlanıyor. Robot NAO, çocuklara hem yazılım, hem hayvan sevgisi kazandırmak için haftanın bazı günlerinde birkaç saatliğine kedileri besliyor. DokumaPark içerisinde Kepez Belediyesi'nce yapılan 'Kedi Apartmanı'ndaki kedilerin olduğu alana bırakılan NAO, bilgisayarla programlanarak kedileri besliyor. Kedilere yaklaşınca diz çöküp, yere mama bırakan ve 'gel, pisi pisi' diyen NAO, bu çocukların da ilgisini çekti.

Robotun bilgisayar yazılımı ile her türlü amaca göre kodlandığını belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bilim merkezinin kısa sürede büyük ilgi gördüğünü söyledi. Çocuklara teknolojiyi sevdirmek için robot NAO'nun iyi bir seçim olduğunu kaydeden Tütüncü "Aslında temel amacımız, insanlığa değer katan güzel nesiller yetiştirmek. Bilim merkezimizde robotik kodlama ile güzel çalışmalar yaparken maskotumuz NAO ile farklı bir çalışma yaptık. Farkındalık yapalım, istedik. Robot NAO, hayvanları beslemek için kodlandı. Çocuklarımızın gönlüne hayvan sevgisini yerleştirmeye çalışıyoruz" dedi.

21/01/2022

Keditörün Önerisi

Mia'nın Sevgi Dolu Hikayesi

28.05.2020

Trabzon'da "Golden" cinsi 6 yaşındaki "Mia" isimli köpek, öksüz kalan kedi yavrularına sahip ...

Kedilerde Alopesi

07.04.2023

Kediler tüm yıl boyunca tüy dökeceklerdir, ancak yaz ve sonbaharda daha fazla tüy kaybetme ...

Kediler Alemi

Kedim beni neden yalıyor?

16.04.2024

Çoğu zaman kedilerin bizi yalayarak bize sevgilerini gösterdiklerini varsayarız. Belki de öyle ...

Kara Kedi Sendromu

12.11.2021

Tıpkı siyah köpekler gibi, siyah kediler de evlat edinilmekte zorlanıyorlar. Birçok barınak ...