Mansur Yavaş Ve OHHAD'dan Sahipsiz Canlara Yardım Eli

Mansur Yavaş Ve OHHAD'dan Sahipsiz Canlara Yardım Eli

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarının sağlığı ve kısırlaştırılması için Özel Hayvan Hastaneleri Derneği (OHHAD) ile iş birliği protokolü imzaladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “Başkentte Her Can Değerli” sözünden yola çıkarak sahipsiz canlar için yeni bir çalışma başlatıldı. Bu çalışma kapsamında, Özel Hayvan Hastaneleri Derneği (OHHAD) ile "Ankara İli Genelinde Sahipsiz Sokak Hayvanlarının Kısırlaştırılmasına Yönelik Ortak Hizmet Projesi"nin iş birliği protokolü imzalandı.

“Özel Hayvan Hastaneleri’nin desteğiyle Büyükşehir Belediyesi bu konuda öncü olacak.”

Sahipsiz hayvanların refahı konusunda diğer belediyelere örnek olmayı amaçladıklarını belirten Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Aslan; “Sahipsiz hayvanlar konusu Ankara’nın gündeminde olduğu kadar Türkiye’nin de gündeminde. Biz Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak sahipsiz hayvanlar için önemli aşamalardan birisinin kısırlaştırma olduğuna inanıyoruz ve bu konuda hızlı kararlar almak istedik. Türkiye’de ilk kez Özel Hayvan Hastaneleri Derneği ile birlikte kısırlaştırma konusunda yepyeni bir adım atıyoruz. Sahipsiz hayvanların kısırlaştırılması konusunda özel hastanelerle birlikte hızlı bir şekilde mesafe katedeceğimize inanıyoruz. Özel Hayvan Hastanelerinin desteğiyle Büyükşehir Belediyesi bu konuda öncü olacak.”

"Bu sadece Ankara'nın değil Türkiye'nin de ciddi bir problemi"

Özel Hayvan Hastaneleri Derneği (OHHAD) çatısı altında bulunan 43 Özel Hayvan Hastanesi’nden 11’i başkent Ankara’da hizmet veriyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürü Mustafa Şener koordinasyonunda, bu 11 özel hayvan hastanesinde sokak hayvanları için kısırlaştırma işlemlerine bugün itibariyle başlandı.

OHHAD Başkanı Dr. Tarkan Özçetin; “Büyükşehir Belediyemizden sahipsiz sokak hayvanlarının kısırlaştırılması yönünde bir iş birliği teklifi gelince hiç düşünmeden kabul ettik. Mansur Başkanımızın sokak hayvanlarıyla ilgili hassasiyetini biliyoruz. Bu sadece Ankara’nın değil Türkiye’nin de ciddi bir problemi. Bu problemi en çok yaşayanlardan birisi de biz veteriner hekimleriz. Bu yüzden Özel Hayvan Hastaneleri olarak taşın altına elimizi koymak istedik. Türkiye’de sayıları 2 bine yakın veteriner kliniği olan arkadaşımızla birlikte ve devletimizin ilgili diğer kurumları el birliği yaparak projeyi genişletirlerse ülkemizdeki bu problemin en insani yöntemle, Türk milletine yakışır bir şekilde çözüleceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

04/10/2021

Keditörün Önerisi

Obezite Kedilerin de Sorunu!

27.01.2023

Obezite, günümüzde insanlarda sağlık sorunlarına neden olan en önemli etkenlerden biri.. ...

Kediler Alemi

30 Ağustos Zafer Bayramı

30.08.2021

30 Ağustos Zaferi milli birlik ve beraberlik ruhu içerisinde bağımsızlık meşalesinin ...

Oyuna Davet

13.01.2023

Kabul edelim, kediler genellikle uykuya düşkünlükleriyle bilinirler. Köpeklere kıyasla enerji ...

KEDİCİKLER NASIL UÇUYOR?

07.08.2023

Yaz mevsimindeyiz. Yılın bu mevsiminde diğer zamanlara oranla daha sık seyahat ediyoruz. En ...