Öksüz Yavruların Süt Annesi

Öksüz Yavruların Süt Annesi

Kocaeli'de trafik kazasında yavruları ölen kedi, travmaya bağlı olarak sokak hayvanları rehabilitasyon merkezinde bakıma alındı. Burada tedavi edilen kedi, 4 farklı ihbardan gelen 10 öksüz yavruyu da kabullenerek, adeta bakımevinin süt annesi oldu.

Yavrularıyla birlikte trafik kazası geçiren anne kedi, ihbar üzerine Proteo Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi'ne getirildi. Yavrularını kaybeden kedinin burada veteriner hekimler tarafından bakım ve rehabilitasyonu yapıldı. Sevimli kedi, 4 farklı ihbardan bakımevine getirilen 10 öksüz yavruyu da sahiplendi. Yavruları kazada ölen kedi, 10 öksüz yavruya süt annelik yapıyor.

Öksüz yavru kedilerin bakım ve beslenmelerinde sütanne kedi bulunmasının önemli olduğunu söyleyen Veteriner Hekim Ramazan Karagöz, "Yoğun bakımda bulunan yavru kedilerimiz var. Ekiplerimiz tarafından bir anne kedinin öldüğü ihbarına gidildi. Annenin yavrularının orta yerinde kaldığı gözlemlendi. Yavrulara geçici sütanne bulabilmek için buraya getirildi. Şu an onların bakımlarını üstlendik. Bakımlarını ve tedavilerine devam ediliyor. Bunun yanı sıra bir sütannemiz var. Genel durumları biraz daha toparladığında sütannenin yanına bırakıp, onların bakım ve beslemelerine o şekilde devam etmeyi planlıyoruz" dedi.

02/05/2023

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Kedinize Bunları Yapmayın!

29.08.2021

Kedinizle çok ilgilenmek istiyor, onu çok seviyorsunuz ama bazen doğru olduğunu düşünürken, ...

Kedilerde Hamilelik

24.03.2023

Hamilelik süresi 57 ile 67 gün arasında değişiklik gösteren kedilerin, hamile kalma yaşı ...

Alerjik Kedicilere Müjde!

06.04.2021

Alerji ve Astım Derneği Başkanı Prof. Dr. Ahmet Akçay: "Kedi veya köpeğinize karşı alerji ...

Kediler Neden Esner?

17.12.2022

Suratları birbirinden tatlı haldeyken bir anda ağızlarını kocaman açıp esnemeleri, sadece ...