Öksüz Yavruların Süt Annesi

Öksüz Yavruların Süt Annesi

Kocaeli'de trafik kazasında yavruları ölen kedi, travmaya bağlı olarak sokak hayvanları rehabilitasyon merkezinde bakıma alındı. Burada tedavi edilen kedi, 4 farklı ihbardan gelen 10 öksüz yavruyu da kabullenerek, adeta bakımevinin süt annesi oldu.

Yavrularıyla birlikte trafik kazası geçiren anne kedi, ihbar üzerine Proteo Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi'ne getirildi. Yavrularını kaybeden kedinin burada veteriner hekimler tarafından bakım ve rehabilitasyonu yapıldı. Sevimli kedi, 4 farklı ihbardan bakımevine getirilen 10 öksüz yavruyu da sahiplendi. Yavruları kazada ölen kedi, 10 öksüz yavruya süt annelik yapıyor.

Öksüz yavru kedilerin bakım ve beslenmelerinde sütanne kedi bulunmasının önemli olduğunu söyleyen Veteriner Hekim Ramazan Karagöz, "Yoğun bakımda bulunan yavru kedilerimiz var. Ekiplerimiz tarafından bir anne kedinin öldüğü ihbarına gidildi. Annenin yavrularının orta yerinde kaldığı gözlemlendi. Yavrulara geçici sütanne bulabilmek için buraya getirildi. Şu an onların bakımlarını üstlendik. Bakımlarını ve tedavilerine devam ediliyor. Bunun yanı sıra bir sütannemiz var. Genel durumları biraz daha toparladığında sütannenin yanına bırakıp, onların bakım ve beslemelerine o şekilde devam etmeyi planlıyoruz" dedi.

02/05/2023

Keditörün Önerisi

Kediler Nelerden Hoşlanmaz?

05.06.2023

Kediniz ile oyunlar oynamak, yanınıza geldiğinde beklediği sevgiyi ve ilgiyi ona vermek onları ...

Kediler Alemi

Kedilerin Koku Alma Duyusu

01.09.2021

Kedilerin burun izleri, tıpkı insanların parmak izleri gibi farklıdır. En önemli duyu organı ...

Kedilerin Mucize Patileri

12.08.2021

Dostunuzun bedenindeki en tatlı, en minik ve en mucizevi detaylardan biri olan patiler için sır ...

Kediler Özler Mi?

23.04.2022

Kediler söz konusu olduğunda onların bağımsızlıklarına düşkün ve insan varlığına ...

Kediniz İle Tatil Planı

19.07.2021

Tatile çıkmaya karar verdiniz ancak kedinizle ne yapacağınızı düşünüyorsunuz. Onunla ...