Veteriner Fakültesi Gezici Kliniği Antalya’da

Veteriner Fakültesi Gezici Kliniği Antalya’da

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi, 12 kişilik bir ekip ile tam donanımlı Gezici Klinik Aracını, orman yangınlarında yaralanan hayvanları tedavi etmek üzere Antalya’nın Manavgat ilçesine gönderdi. Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof.Dr. A.Gürol Bayraktaroğlu sorumluluğunda olacak şekilde öğretim üyeleri ve doktora öğrencilerinden oluşan ekip Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi 2021 yılı Mezuniyet ve Meslek Yemini Töreni sırasında Antalya’ya uğurlandı.

A.Ü. Veteriner Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ender Yarsan’ın dergimize yaptığı açıklamada; Türk Veteriner Hekimleri Birliği, Antalya Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası ve Antalya Tarım İl Müdürlüğü ile görüşülerek onayları alındığını ve bu şekliyle koordinasyon sağlandığını söyledi.

Yarsan: “31 Temmuz 2021 tarihinde Antalya’ya ulaşan ekibimiz, Tarım İlçe Müdürlüğü ile temasa geçerek, gösterilen alanlarda çalışmalarını çok yönlü olarak gerçekleştirdi. Gezici Kliniğimiz; Manavgat yangın bölgesinde yaptıkları müdahalelere ait epikriz ve hasta bilgilerini T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Manavgat İlçe Tarım Müdürlüğü’ne teslim ederek görevlerini 3 Ağustos 2021 tarihi itibariyle tamamladı. Destekleri için Ankara Üniversitesi Rektörlüğüne, Antalya İl Tarım Müdürlüğüne ve Antalya Bölgesi Veteriner Hekimler odasına teşekkür ediyoruz” dedi.

04/08/2021

Keditörün Önerisi

SENİN PATİN HANGİSİ?

16.07.2023

SENİN PATİN HANGİSİ?Her kedinin pati rengi farklıdır. Peki bunu biliyor muydunuz?Biz ...

Kediler Alemi

Pire - Esra Bandırma

16.02.2021

İnsan popülasyonunun gün geçtikçe artıyor oluşu, dünyamızı daha kalabalık hale ...

Kedilerin Kusma Sebepleri

02.12.2022

Kediler, vücutları ve ruhları kadar naif ve hassas bir sindirim sistemine sahiptirler. Sık sık ...