Roller Farklı Oyun Aynı

Roller Farklı Oyun Aynı

Bu cennet vatanda sağcı solcu, alevi sünni, Türk Kürt, ayrımcılığı on binlerce can aldı. Tamamı yurtdışından beslenen bu kavgalara, düşmanlıklara üzülerek görüyorum ki bir yenisi daha eklendi ve hızla can almaya başladı…

HAYVAN SEVER, HAYVAN SEVMEYEN KAVGASI

Maalesef roller farklı olsa da oyun hep aynı oyun…

Her hafta medyaya bu iki grup arasında şiddet görüntüleri düşüyor. Şimdilik bu kavgada bedel ödeyenler hayvanlar. Bu oyuna alet olan kimi çevrelerin de organize kışkırtması ile yurdun birçok yerinde kediler köpekler bıçakla, silahla, zehirle öldürülüyor. Gördüklerimiz duyduklarımız buz dağının görünen yüzü. Önlem alınmazsa bu iki grup arasında başlayan çatışma kontrol edilemeyecek noktalara gelecek.

Gelin bu sefer oyuna gelmeyelim. Birbirimizi ötekileştirmeden, herkesin yaşam hakkına saygı duyarak ama hiçbir cana kıymadan bu sorunu birlikte çözelim. Hayvanlardan korkanları da hayvanlara tutku ile bağlı olanları da anlamaya çalışalım. Yeterli kaynak sağlanırsa akılcı bir planlama ile 2 seneden az bir sürede bu problem çözülecektir. Tüm dünyaya örnek olalım, can almadan da bu sorunun çözülebileceğini herkese gösterelim.

Tek isteğimiz var kadınlar, çocuklar ve hayvanların ezilmediği, öldürülmediği bir dünyada barış ve huzur içinde yaşamak..

Sevgi ve saygılarımla
Dr.Tarkan Özçetin

23/05/2022

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Flamingo

28.09.2021

Flamingolar uzun ince bacaklara sahip ve esnek uzun bir boynu olan, genelde pembe tüylü ...

Köpeklerin Vücut Dili

23.09.2021

Köpekler gözlerinden, kuyruklarına kadar tüm vücut hareketleriyle iletişim kurarlar. Göz ...