Halep’te Umudun Adresi: Ernesto Barınağı

Halep’te Umudun Adresi: Ernesto Barınağı

11 yılı aşkın süredir Suriye’de yaşanan savaş insanları etkilediği kadar, hayvanların üzerinde de etkili oldu. Savaşın etkileri hala sürerken 11 yıl önce kurulan ‘’Ernesto Barınağı’’ hayvanların koruyucusu oldu.

Savaş mağduru hayvanlara barınak açan ve onların savaş yaralarını sarmaya devam eden Ernesto Barınağı hayvanlara yaptığı hizmetlerle tüm dünyanın ilgisini çekti. 11 yıl önce savaşın başlamasıyla Suriye halkının yaşadığı büyük mücadelede en az insanlar kadar hayvanlarda zor bir süreçte… Ernesto Barınağı kurulduğu günden bu yana hayvanların hastalıklarını tedavi ediyor, savaş mağduru hayvanlara sıcacık bir barınak hizmeti sağlıyor. Üstelik tüm bu hizmetleri sosyal medya üzerinden gelen bağışlarla karşılayan ‘Ernesto Barınağı’ mucizevi işler başarıyor.

Ernesto Barınağı’nın kurucusu Dr. Mohammad Youssef hayalinin futbolcu olmak olduğunu ancak hayvanların sahipsiz kalmalarına üzülüp, kariyerini veteriner hekimi olarak tamamladığını belirtti. Dr. Youssef 11 yıldır süren savaşın hayvanlar üzerinde çok etkisi olduğuna dikkat çekti. ‘Savaş sona erdiğinde bazı hayvanlarımızı başka ülkelere sahiplendirebiliriz ama bu gelecek için bir hayal’ diye ekledi.

Şu anda hala savaşın devam ettiği Suriye’de barınağı korumak için zor durumlarda kaldıklarını anlatan Dr. Mohammad Youssef ‘bu bizim için bir başarı hikayesi’ dedi.

Barınakta yaşayan 1200 kedileri var. Ayrıca kötü koşullardan kurtarılan hayvanların bulunduğu bir çiftlikte mevcut. Orada yaşayan 3 at, 4 eşek, 4 maymun, 2 tavus kuşu, 23 köpek, 10 keçi, 3 koyun ve tavuk, ördek, kaz ve güvercin var. Ernesto Barınağı, verdiği hizmetle hayvanların umudu oldu ve olmaya devam etmektedir.

26/06/2021

Keditörün Önerisi

Bir Dosta Veda - Emek Ekşi

17.05.2022

Sevgi, canlılara sunulmuş muazzam bir hediyedir. Amansız bir yaşam savaşının döndüğü bu ...

Kuyruklar Neler Anlatıyor?

20.06.2023

Bir kediciğin kafasının içinde neler döndüğünü Kedici’lere kim söyler? Fazla uzağa ...

Kediler Alemi

Kediniz Ne Kadar Su İçmeli?

14.04.2023

Kediniz 2 aylık olduktan sonra maması dışında ihtiyaç duyacağı tek ve ana sıvı kaynağı ...

Kahin Kedi Achilles

12.06.2021

St Petersburg kentindeki ünlü Hermitage Müzesi'nin bahçesinde yaşayan kahin kedi Achilles, A ...

Kedilerde Kan Grubu

25.04.2023

Kedilerde tespit edilmiş üç ayrı kan grubu var. Tıpkı insanlarda olduğu gibi A, B, AB, ...

KORKULU RÜYA YIKANMAK!

06.08.2023

İstisnalar haricinde kedicikler yıkanmayı pek sevmezler. Açtıkları bir musluk karşısında ...