YENİLER >

İdlip'te Mehmetçik'ten Yaralı Kediye Şefkat Eli - Seda Tuncel

İdlip'te Mehmetçik'ten Yaralı Kediye Şefkat Eli - Seda Tuncel

Muhammet Mustafa Yılmaz, Suriye’de İdlib kırsalında görev yapan bir askeri personel…

Küçük, yaralı bir can bulunca önce ilk müdahalede bulunmuş, sonrasında Ankara’da bulunan Kedi Hastanesi’nden yardım isteyerek kediciği iyileştirmek istemiş… Hem vatani görevinde yurdumuzu hem de ufacık bir canı koruyan böyle merhametli insanlar olduğunu bilmek, bizim içimizdeki umudu yeşertti. Muhammet Bey ile kısacık bir röportaj yaptık.

- Merhaba, öncelikle sizi biraz tanıyabilir miyiz?

-Merhaba, ben Muhammet Mustafa Yılmaz. Enstrüman yapım ve gitar eğitmenliği kariyerime ara verip, orduya katılmaya karar vererek Suriye'de görev yapan bir askeri personelim.

- Bulduğunuz kedinin durumu nasıldı? Ona bir isim verdiniz mi?


Bu minik dostumuzu Suriye M4 Karayolu kenarında tek başına gözleri kapalı, annesi Rus konvoyunun altında can vermiş şekilde buldum.
Vücudunun belli yerlerinde minik pireler vardı, İdlib bölgesinden pire şampuanı temin ederek bu sorunun üstesinden geldik. İsmini de “Olluş” koyduk.
Onu bulduğumda insani ilk yardım düzeyinde müdahalede bulunmak zorunda kaldım. Sağ ön patisi kırık gibiydi. Daha sonrasında Kedi Hastanesi’ne ulaşarak durumu anlattım ve ne yapmam gerektiğini sordum. Beni arayarak yardımcı olan veteriner hekimler, sonrasında bu minik dostumuz için, bulunduğum bölgeye bir yardım kolisi gönderdi. Hepsine yardımlarından dolayı çok teşekkür ederim.

- Görev yaptığınız bölgede baktığınız başka canlar da var mı?

Burada iki tane 8 aylık biri dişi biri erkek olmak üzere başka kedimiz de var, koridor bölgemizde eski kıyafetlerden yaptığımız yuvalarında yaşıyorlar. Onlara iyi bakmaya çalışıyoruz. Bizim yediğimiz kumanyalardan etçil ağırlıklı besleniyorlar.

-Son olarak ‘Olluş’ un durumu nasıl?

Tedavisini tamamlamak üzere olduğum bu kedimizin birkaç minik yarasının kabuğunu kaldırıp kanama olmadığını gözlemledik ve haftada bir yara olan bölgelere minik masaj yapıp doku sertleşmesinin önüne bir nebze geçmeyi yeğliyoruz. Bizimle birlikte odada, sebze kasasından yaptığımız şato görünümlü yuvasında yaşıyor. Kediciklerimiz ve kendi adımıza Kedi Hastanesi’ne çok teşekkür ederiz.

İnsan olabilmenin yolu; yaratılmış her şeye sevgi ve merhamet duyabilmektir. Muhammet Bey’e bir cana sahip çıktığı için biz teşekkür ederiz.

Keditörün Önerisi

Japonya’da Kedici Olmak

13.07.2021

Japonya’da ‘kedi kafeler’ oldukça popüler. Bunun sebebi ise kedi beslemenin oldukça ...

Kedim Ünlü Olmak İstiyor

29.06.2021

Kedinizin fotoğrafları, videolarıyla dolu bir galeriniz var biliyoruz! Kediciler, onun her ...

Kediler Alemi

Kedim Ünlü Olmak İstiyor

29.06.2021

Kedinizin fotoğrafları, videolarıyla dolu bir galeriniz var biliyoruz! Kediciler, onun her ...

Kediler Ve Akan Sular

28.06.2021

Kediler için akan su güven verir. Akan taze suyu, minik dostlarımız lıkır lıkır içerler. ...

Yeni Yazarımız Emek Ekşi

16.10.2020

1997, İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden bu temmuz ayında ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER