Kaybolduktan 12 yıl sonra sahiplerine kavuştu

Kaybolduktan 12 yıl sonra sahiplerine kavuştu

İngiltere’de Artie isimli kedi, 2012 yılında sahibi Theo-Will McKenna'nın üniversiteyi kazanmasının ardından aile evinden taşınmasıyla kayboldu.

O zamanlar 17 yaşında olan McKenna, Artie'yi ne zaman bulabileceğini bilmeden altı ay boyunca aradı, sonunda sevgili kedisinin bulunacağına dair umudunu kaybetti. Ancak, 12 yılın ardından Artie, ailenin yeni yaşadığı yere yakın bir bahçede dört gün geçirdikten sonra bulundu.

"Üniversite için evden ayrıldığımda onu yanıma alamamıştım ve annem, kardeşim ve diğer evcil hayvanlarımızla birlikte birkaç ay sonra başka bir eve taşındılar. Her hafta evimi ve Artie’yi ziyaret ederdim ancak bir gün dönmemek üzere gitti. Onu aramaya çıktım, tüm bölgeyi dolaştım ve hiçbir şey bulamadım."

Artie'nin bahçelerine geldiği evin sakinleri onu veteriner hekime götürdü. Veteriner hekim, Theo-Will McKenna'nın annesine kayıtlı bir mikroçip buldu ve aileye ulaşıldı.

McKenna, Artie’ye kavuştuğu anlar ile ilgili şunları söyledi: “Çok perişan ve zayıf görünüyordu. Gerçek gibi gelmedi. Onun olabileceğini düşünmedim. 12 yıl geçmişti, kaybolduğunda 17 yaşındaydım. Hiçbir kedinin 12 yıl sokakta hayatta kalabileceğini düşünmemiştim. İnsanların yıllar boyunca ona baktığını düşünüyorum. Onun ömrünün son yıllarını sevildiği yerde, yanımda geçirmesini istiyorum."

Kaynak: Fox News

07/06/2024

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Rosie 32 Yaşında!

09.06.2023

İngiltere’nin Norwich şehrinde yaşayan Rosie, somondan yapılmış pastasıyla 32.yaşını ...

Kahraman Kedi Arthur

16.02.2021

Avustralya’da evlerinin arka bahçesinde ülkenin en zehirli yılanı tarafından saldırıya ...

Kedinize Bunları Yapmayın!

29.08.2021

Kedinizle çok ilgilenmek istiyor, onu çok seviyorsunuz ama bazen doğru olduğunu düşünürken, ...