Yavru Kedinin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır?

Yavru Kedinin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır?

Kedilerde genital bölgeler 8. haftadan sonra tamamen belirgin hale gelmeye başlar fakat bu zamana kadar eğer bir kedi ile yaşamaya başladıysanız, kedinizin dişi mi erkek mi olduğunu muhtemelen anlayamazsınız.

Yavru bir kedinin cinsiyetini anlamak için, 

1.Adım

Kedinizin kuyruğunu kaldırın. Orada iki açıklık var olduğunu göreceksiniz. Üst açıklık anüs alt taraftaki ise hem erkekte hem dişide bulunan genital organdır. Bu işlemi yaparken yardım isteyebilirsiniz. Siz kontrol ederken kediniz o kişinin kucağında kendini güvende hissedecek ve daha az korkacaktır.

2. Adım

Kuyruğunun altına bakın. Dişi kedide genital açıklığın şekli dikey bir çizgi şeklindedir. Erkek kedi üzerindeki genital açıklık küçük bir dairesel delik şeklindedir. Eğer imkanınız var ise bir erkek ve bir dişi kediyi yan yana karşılaştırın. Bu şekilde farkı net bir şekilde görebilirsiniz.

3. Adım

Delikler arasındaki mesafeye bakın dişinin genital açılışı yüksekte ve anüse yakındır. Erkeğin genital açılışı aşağıda ve anüsten uzaktır.

4.Adım

Genital açıklığın yukarısına bakın. Orada testisleri görürseniz kediniz erkek demektir.  Yavru kedilerde 6 haftaya kadar testisler genellikle görünmezler.

5.Adım

Kedinin tüy rengi size kedinizin cinsiyeti hakkında ipuçları verir. Turuncu kediler her zaman değil ama çoğunlukla erkek , üç veya daha fazla renkli kediler ise hemen hemen her zaman dişidirler.

23/06/2022

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Uzay Gözlü Kedi Pico

13.02.2022

Norveç Ormanı kedisi Pico, trafik kazası geçirdikten sonra çaresiz ve yalnızdı, ancak ...

Selkirk Rex

04.03.2022

Kıvırcık tüyleriyle dikkat çeken Selkirk Rex cinsi kedilerinin, bıyıkları bile ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER