12 Yıl Önce Kaybolan Kedi Evine Döndü

12 Yıl Önce Kaybolan Kedi Evine Döndü

Kanada'nın Ontario eyaletinde yaşayan Christine De Castro, yaklaşık 12 yıl önce kaybolan kedisine kavuştu.

İkili, kedideki mikroçip sayesinde 3 Ocak'ta bir araya geldi. De Castro, Kanada resmi yayın kuruluşu CBC'ye yaşananları anlattı. Buna göre hayvansever kadına, yılbaşında belediyenin veteriner hizmetlerinden bir telefon geldi: "Evcil hayvanlarınızdan birini bulduk."

Bir kediye ve iki köpeği olan De Castro, ilk başta kafasının karıştığını söyledi: "Hızlıca üçünü saydım. Hepsi evdeydi." Yetkililer daha sonra durumu açıkladı. Bulunan kedi, 2010 yazında evden kaçan Loli'ydi.

"Şoke oldum. Loli'yi almak için partnerimle hemen plan yaptım. Bir buçuk hafta geçmesine rağmen hala şoktayım." De Castro sahiplendikten bir buçuk yıl sonra kaybolan kediyi bir süre aradığını ancak hiçbir iz bulamadığını belirtti: "Hayatıma devam etmem ve onun dönmeyeceğini kabullenmem gerekiyordu. Ama şimdi kedi geri geldi. Keşke kediler konuşabilse ve Loli bana nerede olduğunu söyleyebilse. Geri geldiği için mutluyum. Altın çağında ona bakacağım."

Öte yandan De Castro, kedinin kendisini tanıyıp tanımadığından emin olmadığını şu ifadelerle anlattı: "Bana epey öpücük verdi ve sarıldı. Ona birkaç kez Loli diye seslendim. Bazen kulaklarını biraz dikti. Ama kim bilebilir? Kediler gizemlidir…"

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Kediniz Kaç Yaşında?

22.06.2021

Kedicilerin kedilerinin yaşlarını hesaplamak konusunda kafaları biraz karışık. Kedilerin ...

Kedici Olmak - Esin İnan

08.04.2021

Bir kedici için evdeki kedi nedir? O kadar çok şeydir ki, bilmeyenlere, anlamayanlara ...

Yeni Yazarımız Emek Ekşi

16.10.2020

1997, İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden bu temmuz ayında ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER