YENİLER >

İran Evcil Hayvan Beslemeyi Yasakladı

İran Evcil Hayvan Beslemeyi Yasakladı

İran’da, evlerde evcil hayvan bulundurmayı suç sayan yasa tasarısı parlamentoda onayladı. Buna göre, evcil köpeğini yürüyüşe çıkaran kişi veya kişiler ağır para cezasına çarptırılacak, ayrıca evinde kedi veya başka bir evcil hayvan besleyenler de aynı cezaya çarptırılacak.

İran evcil hayvan beslemeyi ve köpek gezdirmeyi suç sayan bir yasa çıkarmak için harekete geçti. Basında çıkan haberlere göre, İran parlamentosundaki muhafazakarlar yeni yasa taslağını Çarşamba günü hazırladı.

Özellikle köpekleri, “insanları tedirgin eden kirli bir varlık” olarak nitelendiren İran hükümeti, evcil hayvanları taşıyan barınak veya evcil hayvan dükkanı araçlarına da üç ay süreyle el koyacak. Ayrıca yakında ev sahiplerinin de dairelerini köpek ve kedi sahiplerine kiralamalarına izin verilmeyecek.

İran yönetimi geçtiğimiz yıllarda da herhangi bir cezai işlem uygulamadan, evlerde köpek beslemeyi tamamen yasaklamıştı. Ancak kedi ve köpekleri iyi bir dost olarak kabul eden genç İranlılarla birlikte evcil hayvan sahipliği önemli ölçüde artış göstermişti.

Keditörün Önerisi

Kahraman Kedi

17.04.2021

Yavru kediyken bir kutuda nehre atılan kedi, onu kurtaran ve evine alan sahibinin epilepsi ...

Kediler Alemi

Karoş

27.03.2021

Doktorum “Alma” demişti. “Onun sorumluluğunu kaldıramazsın, zaten yeterince problem var ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER