YENİLER >

Kedileri En Çok Ne Korkutur?

Kedileri En Çok Ne Korkutur?

Bir kedi için birçok şey ve durum korkutucu olabilir. O halde kedilerde korkuyu tetikleyenin ne olduğunu bilmek şarttır. Kedileri en çok korkutan 5 şeyi sizler için derledik.

Yeni insanlar, yeni kediler, köpekler ve bebekler

Kedinizi yeni aile üyeleri ile tanıştırırken bunu yavaş yavaş yapın; çünkü bu tip değişiklikler kediniz için ciddi bir stres kaynağı olabilir. Yabancı ve alışmadığı her şey kedilerin korkması için bir sebep olabilir. Ailenize yeni bir köpek veya bir bebek geliyorsa onları tanıştırmak için bazı yöntemler izlemelisiniz. Aksi halde birden tanıştıklarında, kedilerde strese ve korkuya sebep olabilir.

Yüksek ses çıkaran nesneler

Kediler yüksek ses çıkaran elektrik süpürgesi gibi nesnelerden hoşlanmaz ve korkarlar. Blender, çamaşır makineleri, çamaşır kurutma makineleri ile saç kurutucuları da kedilerin korkudan hızlıca oradan kaçmalarına neden olabilir. Benzer tepkileri, havaifişek, şimşek, kapı çarpma ve araba alarmı sesleri ile karşılaştıklarında da vermektedir.

Veteriner ziyareti

Alışkın oldukları bölgelerinin dışına çıkmak kedilerin birçoğunu korkutur. Hatta bazı kediler taşıma çantasını gördüğünde bir yere gideceğini anlar ve çantanın içine girmek istemezler.

Salatalık ve muz

Aslında kedilerin alışık olmadıkları nesnelerden korkmasına iyi bir örnek olarak, salatalık ve muz diyebiliriz. Salatalıkla yapılan şakaları asla doğru bulmadığımızı söylemek isteriz. Kediler bunun bir şaka olduğunu anlamazlar, mizahı ve komik şeyleri algılamazlar. Sadece korku ile güvensizliği bilirler.

Su

Kediler kendilerini temizlemeye fazlasıyla vakit ayırmakta ve sıklıkla da damlayan musluklara yanaşarak taze su ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadırlar. Onlar yıkanmaya ihtiyaç duymazlar. Onları zorla banyo yaptırmaya kalkarsanız bu durum çok fazla stres ve korku yaşamalarına sebep olur.

Keditörün Önerisi

Kediler Neden Ot Yer?

01.10.2021

Etobur olan kedileri ot yerken gördüğünüzde biraz şaşırmış olabilirsiniz. Peki, kedilerin ...

Kedili Seyahat

13.08.2021

Evcil dostlarımız seyahat etmekten hiç hoşlanmazlar. Genel olarak değişikliği ...

Kediler Neden Evden Kaçar?

23.07.2021

Kedilerin evden kaçması kediciler için kontrol altına alınması en zor korkuların başında ...

Kediler Alemi

Kediler Ve Çizikler

24.06.2021

Davranış sorunu yaşayan kedi sahipleri kedilerin işaretleme yöntemlerini ve ne anlama ...

Geveze - Tuğba Sancak

08.04.2021

İlayda, babasının tayini çıktığı için başka bir okula gitmek zorunda kaldı. Eski ...

Elma ve Kedinin Faydaları

13.03.2021

1-Anti-Kanser Vücudu hayat emici kanserli hücrelerden koruyan güçlü anti-kanser yeteneklerine ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER