YENİLER >

Evsiz Kediye Fakirlik Belgesi Çıkardı

Evsiz Kediye Fakirlik Belgesi Çıkardı

Namık Kemal Mahallesi Muhtarı Yusuf Aslan, daha önce görülmemiş bir şeye imza attı. Şu zamana kadar yoksul insanlar için çıkardığı bu belgeyi, bu kez sokakta yaşayan bir kedi için çıkarttı. Esenler Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na müracaat etti ve kimsesiz kediye fakirlik belgesini çıkarttırmak için harekete geçildi.

Kediyi evlat edinen Muhtar Aslan, fakirlik kâğıdını Vakıf Müdürü Dilek Karataş’a teslim etti. Muhtar Aslan: “Uzun yıllardır mahallemizde yaşayan kedimiz için sembolik olarak İlçe Kaymakamlığımıza fakirlik başvurusunda bulunduk. Biz zaten mahalleli olarak sokak hayvanlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Lütfen can dostlarımıza hep birlikte sahip çıkalım” dedi.

Başvuruda baba adını kendi adı olarak yazan, anne adını da eşinin adına kayıt ettiren Aslan, tüm hayvanseverlerin gönlünü kazandı. Bu başvurunun, sokakta yaşayan canlar için bir duyarlılık sembolü olduğu kesin. Sonuç merak uyandırırken, mama parası için yapılan başvuru büyük dikkat çekti.

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Bizler Büyük Kedileriz

05.07.2021

İngiltere’de yapılan bilimsel bir araştırmada, kedilerin insanları kendilerinden büyük bir ...

Sadece Sevgi...

02.02.2021

Shafieva Svetlana Nikolaevna Kırgızistan’da yaşayan bir felinolog... Kırgızistan’daki ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER