YENİLER >

Kedilerin Favori Uyku Alanları

Kedilerin Favori Uyku Alanları

Günün çoğunu uyku ile geçiren kediler nerelerde uyumayı sever?

Kimi kedi masa, parke gibi sert zeminleri sevse de yaygın olarak kediler yumuşak yerlerde uyumayı tercih ederler. Ancak kediler etrafa hakim olmayı seven canlılardır. Bu nedenle etrafı izleyebilmek için yüksek yerleri tercih edebilirler.

Her kedi farklı bir alanda bulunmayı ve orada uyumayı sever. Bunun altında yatan durum; kedinizin fiziksel özellikleri, alışkanlıkları ve yaşıdır. Eğer kediniz genç, yani 2 ya da 3 yaşında, sağlıklı ve standart bir vücut tipine sahip ise, kedinizin uyuyacağı alan genellikle yumuşak yapıdaki battaniyeler, yorganlar, yatak ya da koltuk olacaktır.

Kediler uyudukları alanın güvenli olmasını isterler. Kedilerin patilerinde koku salgılayan bezler bulunur. Kedinizin bir yere yatmadan önce orada gerinmesi ya da tırnaklarını nazik nazik törpülemesinin muhtemel sebebi budur.

Yaşlı kediler genellikle sert zeminlerde uyurlar. Bunun sebebi ise eklem ağrılarıdır. Yavru kediler ise yumuşak, sıcak, sessiz ve kolayca inip çıkabilecekleri alçak noktalarda uyur.

Kediler sıcağı seven canlılardır. Kışın kalorifer üzerinde, önünde uyumaya bayılırlar. Uyumak için kalorifer peteğine yakın bölgeleri tercih ederler.

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Kedici Ol, Terk Etme!

19.07.2021

Bazı insanlar, kedici olmanın ona ömür boyu huzurlu, güvenli ve sevgi dolu bir ortam ...

Kedi Kitabevi

06.05.2020

Kedi Kitabevi, kapıdan giren herkesin dikkatini çeken ‘okur dostlar grubu’nun yeni üyesi ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER