Kediciler İçin Çevre Dostu Öneriler

Kediciler İçin Çevre Dostu Öneriler

Çevre dostu birkaç öneri ile alışveriş alışkanlıklarınızı düzenlemeyi düşünüyorsanız yazımız ilginizi çekebilir. İşte dünyamız için hayata geçirebileceğiniz önerilerimiz:

1- İhtiyaçlarını büyük paketlerde alın


Kedinizin ihtiyaçları için aldığınız ürünlerin paketleme ve nakliyesini azaltmak için büyük paketlerde tek seferde alışveriş yapmayı tercih edebilirsiniz. Toplu satın alım yaparken, tüketim tarihleri ve saklama koşullarına dikkat ettiğinizde sorun yaşamazsınız.

2- Doğada kaybolan kedi kum tercih edin

Kedi kumları çok çeşitli olarak karşımıza çıkmakta, bitki bazlı, doğada parçalanabilen malzemeler tercih edebilirsiniz. Ağaç ve liflerden yapılma pek çok seçenek bulmak mümkün.

3- Oyuncakları kendiniz yapmayı deneyin

Kendin yap projeleri ile kedinizin ilgisini çekecek oyuncaklar yapabilirsiniz. Biraz internet araştırması yaparak; keçeden kedi oyuncakları gibi sevimli figürler bulmak çok kolay. İçine yerleştireceğiniz kedi otu kedinizin ilgisini daha çok çekebilir. Hatta işleri biraz daha ileriye taşıyıp, evde bulunan malzemelerle kedi yatağı yapabilirsiniz.

4- Plastik kullanımını azaltın

Mama kapları, oyuncaklar için kedi mobilyalarında plastik yerine ahşap, seramik gibi malzeme seçimleri yapabilirsiniz. Atıklar için plastik poşetler yerine doğada kolay çözülen alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

5- Karton kutulara yaratıcılık katın

Kedilerin bayıldıkları şeylerden biri de karton kutular. “Boş bir kutu görmüş kedi gibi sevinmek” mutluluğun yeni tarifi olabilir mi? Kutuları kullanarak oyun ve tırmalama alanları yapabilirsiniz, kediniz yapım aşamasında size eşlik etmeye can atacaktır.

6- İkinci el ürünlere bakın

Bazen beğenerek alınan bir kedi oyuncağı, yatak kedinin ilgisini çekmediği için kullanım dışı kalabiliyor. İnternette uygun fiyata ikinci el satışlarına rastlamak mümkün. Bu ürünleri uygun fiyata satın alarak hem doğa hem de bütçeniz için bir iyilik yapabilirsiniz.

Keditörün Önerisi

Kedi Aknesi Nedir?

29.11.2021

Kedi çene aknesi, kedilerde oldukça yaygın bir cilt durumudur. Çene aknesi, bir kerelik bir ...

Kış ve Kedi - Ahmet Özcan

01.03.2021

Bu hafta sonu da beklenen kar yağmadı. Kararsız bir hava. Kar yağıp yağmamakta kararsız. Ben ...

Kediler Alemi

Kediler Özler Mi?

12.11.2021

Kediler söz konusu olduğunda onların bağımsızlıklarına düşkün ve insan varlığına ...

Yaşa(t)mak - Yaren Çiçek

25.03.2021

Hayatta sadece kendimizi ve bize ait olan şeyleri sevmeyi bıraktığımız gün, her şeyin daha ...

Kedi Nefesi - Ferhan Yüksel

04.05.2020

Yeryüzündeki bütün hayvanlar gibi kediler de diyafram nefesi ile solurlar. Ömrümüzün ilk ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER