Kedicilerin 5 Muhteşem Özelliği

Kedicilerin 5 Muhteşem Özelliği

Bütün hayvanlar hatta doğanın tümü sevilmeye değerdir ancak çoğumuz bazı hayvanları diğerlerinden bir parça da olsa daha fazla severiz ve aslında hangi hayvana düşkün olduğumuz bizim kişiliğimizle ilgili çok şey anlatır. Yazımızın konusuysa kediciler. Kedilerle birlikte yaşayan ve doğanın baş yapıtı olarak tanımlanan (evet, dünyanın gelmiş geçmiş en önemli ressamlarından ve daha da önemlisi dehalarından biri olan Leonardo da Vinci kediler için doğanın başyapıtı demiştir) bu muhteşem canlılara karşı sevgi hatta tutku duyan insanların da belirgin bazı özellikleri vardır. İşte kedicilerin muhteşem özellikleri..

1- Kedi severler açık görüşlüdür

Kedi sevenler dünyayı geleneksel bakış açısıyla görme eğiliminde değildir, kedilere düşkün kişiler yeni şeyler deneme, yeni yerleri keşfetme kısacası yenilik yapma konusunda köpek severlerden çok daha istekli davranırlar. Ayrıca kedi severlerin hayal gücü daha kuvvetlidir, daha meraklıdırlar ve alışılagelmemiş fikirleri kabul etme konusunda diğer kişilerden çok daha başarılıdırlar.

2- Kedi severler zekidir

Kedi severlerin belirgin özelliklerinden biri de zekalarıdır. Hemen hemen tüm kedi sevdalıları çok zekidir ve genellikle çoğu da iyi eğitim almıştır. Ancak eğitim alma şansı yakalayamamış kedi severler dahi zekaları ile dikkat çekerler.

3- Kedi severler sürüye uymaz

Kedi insanları sürüye uymazlar, onlar takipçi değil trend belirleyicidir, çoğu kez garip kişiler olarak tanımlanırlar oysaki onlar aslında toplumun kendilerine söyledikleri yerine kendi inandıklarını ve doğru bildiklerini yaparlar. Hiç bir kediye istediğiniz bir şeyi yaptırmaya çalıştınız mı? Eğer yanıtınız evetse kedilerin asla istenileni yapmadığını biliyorsunuz demektir, işte kedi severler de kendilerinden istenileni değil kendi istediklerini yaparlar ve bu özellikleri de onları toplumun en özel insanları arasına sokar.

4- Kedi severlerin mizah duygusu gelişmiştir

Kedi severler osuruğa gülmezler! Kedi severlerin çok daha gelişmiş ve sofistike bir espri anlayışı vardır, onlar ince espriler yaparlar, gerçek birer ironi üstadıdırlar ve düşük şakalar yapmazlar, yapıldığında da gülmeye tenezzül bile etmezler.

5- Kedi insanları doğa ile uyum içindedir

Kedi insanları doğa ile uyum içindedir, öyle ya onlar doğanın en başına buyruk ve değiştirilemez canlılarından biri olan kedilere tutkundur! Kedi severler sadece kedileri değil tüm doğayı ve hayvanları olduğu gibi kabul edip severler, yani onlar doğayla gerçek bir uyum içindedir.

Kaynak: Ukalahayvan

01/06/2021

Keditörün Önerisi

Kediler Ve Çocuklar

27.09.2021

Kediler harika dostlardır. Çocuklara sorumluluk ve evcil hayvan bakımı eğitimi vermede önemli ...

Bin Yıllık Kedi Mumyası

29.03.2022

Tarihi kültürel zenginlikleriyle Kapadokya'ya açılan kapı olan ve Orta Anadolu ve ...

Kediler Alemi

Barınaktan Evlat Edinmek

20.09.2021

Kimsesiz veya terk edilmiş dostlarımıza sıcak bir yuva açmak için barınakları ve sokakları ...

2 Kedi, 1 Evde

01.05.2021

Kedilerin sevimli olduğunu inkar etmek mümkün değil. Yumuşak, sevimli, enerji doludurlar. ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER