Kediler Nelerden Korkar?

Kediler Nelerden Korkar?

Zaman zaman kedinizin bir şeylerden korktuğunu fark etmiş olabilirsiniz. Şimdi size kedilerin en çok korktuğu şeyleri anlatacağız, böylece bu nesnelere karşı daha dikkatli olabilirsiniz.

Kediler genelde bağımsız, kendilerine güvenen ve cesur hayvanlar olarak görünmektedirler. Ancak gerçek şu ki aslında birçok şeyden de korkuyorlar. Bu yazı ile siz Kedicilere, kedilerin korktuğu bazı şeyleri ve bunlardan nasıl kaçınabileceğinizi anlatmak istiyoruz. Ne yazık ki, bu bilgileri bazı bilinçsiz ve kötü niyetli insanlar kedileri korkutmak için kullanabilirler. Sadece şakalaşmak için bile olsa son derece zalimce olan bu tür davranışları kedinize kesinlikle yapmamanızı önemle rica ediyoruz.

Peki, kediler nelerden korkar?

Salatalık:

Belki salatalıklardan korkan kedileri gösteren bazı videolar görmüşsünüzdür. Salatalığın yılana benzediği düşünülse de kimse onlardan neden korktuklarını tam olarak bilmiyor. Bu videolar birçoklarına komik görünebilir, ancak bunlar gerçekten daha önce bahsettiğimiz acımasız şakalara bir örnektir. Bazı kedi sahipleri, kedilerini korkutmak için bu sebzeleri kullanırlar, böylece onlara gülerler. Kulağa hiç hoş gelmiyor. Siz bu sahiplerden biri olmayın! Ayrıca, bunun ne kadar acımasız olduğunu çevrenize duyurun ki böylece diğer insanlar da bunun kedi için komik bir şaka olmadığını anlasın.

Balonlar:

Balonlar, kedilerin en çok korktuğu şeyler gibi görünüyor. Belki de onları korkutan balonların hareket tarzları veya alanlarını işgal etmeleridir. Durum ne olursa olsun, bir balon kediye yaklaşırsa, onun yüzünde panik ifadesi göreceksiniz.

Elektrikli süpürge:

Kedilerin birçoğu süpürgenin gürültüsünden hoşlanmazlar ve açtığınızı duyar duymaz bundan çok korkarlar ve kaçarlar. Bu yüzden kediler, evdeki temizlik günlerini hiç sevmezler.

Saç kurutma makinesi:

Bu makineler aslında hiçbir şeyi içine çekmez ama kediler bunu bilmiyor. Ayrıca, kediler, onlardan çıkan ses ve havadan gerçekten rahatsız olurlar, bu yüzden cazip görünse bile kedinizi kurulamak için bile kullanmayın.

Yabancı insanlar:

Genelde kediler eve yeni gelen yabancı insanlardan hoşlanmazlar. Elbette her zaman istisnalar vardır. Bununla birlikte, kediniz ne kadar sevecen ve girişken olursa olsun, muhtemelen tanımadığı birini selamlamak için koşmayacaktır. Evinde kedisi olan bir arkadaşınızı ziyaret ederseniz ve evcil dostu sizinle hiç ilgilenmezse, bunu kişisel olarak almayın.

Sesler:

Kedilerin kulakları tıpkı köpekler gibi çok hassastır. Bu yüzden ambulans, havai fişek veya benzeri sesler duyarlarsa çok korkarlar. Kedinizin bu seslere maruz kalmasını engellemeye çalışın.

Evcil dostlarımıza bakmak ve onları korumak bizim sorumluluğumuzdur. Bu nedenle, kedinizin mutlu ve sağlıklı olmasına yardımcı olmak için onu korkutabilecek her şeyden kaçınmaya lütfen özen gösterin.

Kaynak: Myanimals

Keditörün Önerisi

Kedilerde Ağız Kokusu

15.10.2021

Kediler temizlikleriyle ün salmış canlılardır. Sürekli kendi kendini temizlemelerinin bizim ...

Kediler Alemi

Kedilerin Yaşam Evreleri

10.10.2021

Kedinizin hayatın hangi aşamasında olduğunu hiç merak ettiniz mi? Kedilerin yaşam ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER