YENİLER >

Kediler Neden Kutuları Sever?

Kediler Neden Kutuları Sever?

Evcil dostlarımız için dünyadaki tüm oyuncaklar basit bir karton kutuyla kıyaslanamaz. Peki kedi dostlarımız neden kutulara ve çantalar, çamaşır sepetleri, valizler ve sırt çantaları gibi diğer kapalı nesnelere bu kadar meraklı?

Kapalı alanları aramak, kediler için içgüdüsel bir davranıştır . Vahşi doğada, bu alanlar hayvanların hem yırtıcılardan saklanmalarına hem de gizlice avlarını takip etmelerine izin verir.

American Society for the Prevention of Animals to Animals'ın bilim danışmanı Stephen Zawistowski Business Insider’a, ”Kediler kutuları severler çünkü şifreli hayvanlar; saklamayı severler ." "Ve bir kutu onlara güvenli ve emniyetli bir yer sağlar."

Bir kutunun içindeyken, kediler arkadan ya da yandan kapatılamayacaklarını hissederler. Onlara yaklaşmak isteyen herhangi bir şey doğrudan görüş alanlarına girmelidir. Aslında, bu tür saklanma alanları, çevrelerindeki dünyayı görünmeden izlemelerine izin verir.

Ve kedinin önünden ilginç bir şey geçerse - ister av ister oyuncak olsun - nesneyi almak için dışarı fırlayabilir ve ardından hızla güvenlik noktasına geri dönebilir.

Kutular ayrıca, kedilerin günde 20 saate kadar uyuduğu düşünüldüğünde, kedilere rahat ve güvenli bir uyku ortamı sağlar.

Kaynak: Live Science

Keditörün Önerisi

Kediler Sizi Seçer Mi?

05.08.2021

Kediler rahat ve özgür olmadıkları ortamda yaşamak istemezler. Bu sebeple kedinizin yanınıza ...

Kediler Alemi

Karoş

27.03.2021

Doktorum “Alma” demişti. “Onun sorumluluğunu kaldıramazsın, zaten yeterince problem var ...

Oyunun Kuralı Değişiyor!

07.01.2021

Bu haber kedilerle doğrudan ilgili değil. Ancak dolaylı yoldan da olsa onları ilgilendiriyor. ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER