YENİLER >

Meraklı Şimal - Nuray Erman

Meraklı Şimal - Nuray Erman

Bu kadın benden ne istiyor anlayamadım bir türlü. Beni aldı ensemden tuttu o hiç sevmediğim sıvıyla yıkadı. Nedir bu sıvı anlayamadım. Beyaz saydamımsı bir şey her yerde karşıma çıkıyor, ondan çok korkuyorum. Bir tek mamamı yedikten sonra seviyorum biraz içiyorum ohh. Sahibi en çok mutfakta kızdırıyorum, çok bunalıyor bana elleriyle o sıvıdan çırpıyor o zaman kaçıyorum. Bana sürekli bir şeyler söylüyor ama ben duymuyorum. Yüzünde sürekli bir gülümseme var. Ben ne yapsam gülümsüyor. Arada bir parmağını sağa sola sallıyor...

Aman o ne yaparsan yapsın ben bildiğimi yapıyorum. Merak ediyorum işte... Bana en çok kendisi yemek yerken kızıyor. Niye kızıyor ki, anlamıyorum. Oysa ben hiçbir şey yapmıyorum. Sadece masaya çıkıyorum tabağın içindekileri kokluyorum, beğendiğim olursa da yiyorum. Bunda kızacak ne var sanki! Akşam çok ilginç bir şey koydu masaya. Tabağın içinde kahverengi bir sıvı vardı, göl gibiydi. Kokladım ama çok korktum içine düşersem boğulacağım zannettim. Hemen kaçtım masadan. Off ya... Beni ne kadar çok kucağına alıyor. Ensemden öpüyor yetmiyor birde burnumu öpüyor. Anladım beni çok seviyor ama bu sevgi beni bunaltıyor. Bazı zamanlar evden kaçmak istiyorum. Dışarıyı merak ediyorum. Yapamıyorum işte sahibi çok seviyorum. Sürekli gezmek, koşmak, her yeri karıştırmak istiyorum. Yine böyle birgün ben gardırobun üzerine çıktım orada uyudum. Sonra ışık açıldı ne kadar uyudum bilmiyorum. Baktım benim sahip yanında bir köpek birde adam etrafı koklatıyorlar, hemen anladım beni arıyorlardı. Hiç miyavlamadım. Çok komikti sahip çıldırmış gibiydi. Deliler gibi etrafta dolanıyordu, pencereden aşağıya dolaplara her yere bakıyordu. Bende dolabın üstünde seyrediyordum merakımdan.

Sonra gözlerinde yaş görünce çok üzüldüm yatağa atladım. Beni görünce çok sevindi. Hemen kucağına aldı öptü öptü. Çok acıdım haline bende pati atmadım. Zaten çok fazla çiziyorum ellerini. Ama hep istemeden oluyor. Sahiple oyun oynamak çok hoşuma gidiyor oynarken de kendimi kaptırıyorum patiler falan derken çizikler çok canını yakıyorum çok. Evde olmadığında bol bol uyuyorum, dinleniyorum. Sahip gelince hemen zaten beni kucağına alıyor önce öpüyor, sonra tüylerimi okşuyor. O evde olunca hep etrafında dolanıyorum hiç kızmıyor bana. Sonra koltukların arasında zıplayarak dolanıyorum, pencerelerin önünde geziniyorum masaya oradan mutfağa. O zaman çok kızıyor kucağına aldığı gibi beni odaya kapatıyor. Çok yoruluyorum çok. Çünkü ben çok meraklıyım.

Keditörün Önerisi

Gezgin Kedici

25.07.2021

Pako Doğan: ‘’Çiko gerçek bir yol arkadaşıdır… Bu duruma kısa zamanda adapte olmayı ...

Kedinizin Kişiliği Hangisi?

13.07.2021

Kedilerde insanlar gibi birbirinden farklı karakterlere sahiptirler. Kişiliklerine göre kediler ...

Kedi Çığlığı Nedir?

28.06.2021

Kedilerin adeta çığlığı andıran fazla yüksek sesle miyavlamalarına ‘vokalizasyon’ ...

Lokum Kız - Banu Kalkandelen

09.04.2021

Yataktan uyuyamadığım için mi kalktım yoksa mutfakta beni bekleyen ay çöreğini yemek için ...

Kediler Alemi

Sıradan Kedi Yoktur

19.07.2021

Kedilerin sıradan ve hepsinin aynı özelliklerde olduğunu mu düşünüyorsunuz? Hepsinin ayrı ...

Miyav Dili Ve Kedi Selamı

29.04.2021

University of Geeorgia’dan hayvan davranışları konusunda uzman olan Sharon Crowell-Davis, ...

Kış ve Kedi - Ahmet Özcan

01.03.2021

Bu hafta sonu da beklenen kar yağmadı. Kararsız bir hava. Kar yağıp yağmamakta kararsız. Ben ...

Sadece Sevgi...

02.02.2021

Shafieva Svetlana Nikolaevna Kırgızistan’da yaşayan bir felinolog... Kırgızistan’daki ...

Sezgin Kaymaz ile Söyleşi

02.07.2020

“Okuyan toplumların evinde daha çok hayvan var, daha hoşgörülü, daha barışseverler ve ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER