YENİLER >

“kedi n’olcak?” - Nurşah Şentürk

Asi Kedicimiz Nurşah Şentürk anne oluyor.

Kedi ve bebek sorularına en güzel cevabı yine kendisi veriyor…

Merhaba sevgili kediciler,

Daha önce sizinle paylaşmadığım bir haberim var, siz bu yazıyı okurken ben büyük ihtimalle anne olmuş olacağım. Neler olacak, doğacak bebeğimle kedimin ilişkisi nasıl olacak bunlar benim için büyük merak konusu. Bir dahaki sayıda bu tecrübemi paylaşırım ama şimdi hamilelik sırasında yaşadıklarımdan bahsetmek istiyorum.

İlk olarak, haberi duyan üç kişiden birinin “kedi n’olcak?” veya “kediyi ne yapacaksın?” diye sorması en sinir bozucu olaydı. İlk zamanlar bu soruları ciddiye alıp cevap veriyor, bir ton açıklama yapıyordum. Sağlık açısından bir sorun teşkil etmediğini, aksine hayvanlarla büyüyen çocukların bağışıklık sistemlerinin çok kuvvetli olduğunu, paylaşmayı bildiklerini, en önemlisi de merhametli ve çevreye duyarlı olduklarını anlatmaya çalışıyordum. Anlamayanlara, köylerde hayvancılıkla uğraşan ailelerin çocukları doğduklarında mesleklerinden vaz mı geçtiklerini soruyordum. Çoğu da bu soru karşısında ikna oluyordu. Fakat bir süre sonra o kadar sıkıldım ki, duymamazlıktan gelmeye başladım.

İkinci sinir bozucu olay ise, bebeğin cinsiyeti belli olduktan sonra, bu arada bebeğimiz erkek, “artık ikincisi kız olur” denmesiydi. Sanki ikincisi olmak zorunda gibi… işin en zevkli yanı, bunu söylediklerinde verdiğim cevaptan sonra yüzlerinin aldığı şekli görmekti.. cevabım ne miydi? “benim zaten dünyalar tatlısı, iki yaşında, dört ayaklı bir kızım var.”