Kedinizle Uyumanın 5 Faydası

Kedinizle Uyumanın 5 Faydası

Yataktayken güzel bir sevgi topu size doğru yaklaştığında nasıl hissediyorsunuz ? Eminim her ne zaman olursa olsun harika hissediyorsunuzdur. Sonuçta bu, siz ve kediniz için duygusal bir deneyimdir. Kedinizle uyumanın birçok güzel yönü vardır, siz Kediciler için birkaç tanesini seçtik..

1. Daha güçlü bir bağ

Bir kedi ile kurduğunuz bağ, bir köpekle kurduğunuz bağ ile aynı değildir . Kediler, bağımsız bir ruha sahip ve daha yalnız canlılardır. Bununla birlikte, özellikle istediklerinde sevgiye de ihtiyaç duyarlar.
Yani, eğer evcil dostunuz yatağa zıplarsa - bir an için bile - bu onun için önemli olduğunuzun önemli bir işaretidir. Kediniz size gece veya gündüz sevgi gösterdiğinde, ikiniz arasındaki bağ daha da güçlenecektir.

2. Ücretsiz masajlar

Emzirirken annesinin karnına pati koyan bir yavru kedinin bu hareketi, duygusal hafızasında kalan bir eylemdir. Bu nedenle, bir kedi kendini iyi, sıcak ve güvende hissettiğinde sizi ön patileriyle "yoğurmaya" başlayabilir.  Bu, bir kedinin sevgisini ve mutluluğunu göstermesinin özel bir yoludur. 

3. Daha iyi uyku alışkanlıkları

Bunun gerçekleşmesi için evcil dostunuzun gece davranışına aşina olmalısınız çünkü uyku düzeniniz farklı olabilir. Örneğin, evcil dostunuz siz uyuduğunuzda kalkabilir veya tam tersi olabilir. Ancak, ikiniz de aynı uyku düzenine sahipseniz, işte o zaman harika olacak!
Evcil dostunuzun uyku düzenini bilmenin dışında. Kendinize şunu sorabilirsiniz: Sürekli kalkıyor mu? Sessiz kalacak mı? Örtülerin altına girmek ister mi? Ayaklarımın yanında uyumayı mı yoksa başını yastığıma mı koymayı tercih ediyor? Bu soruların cevaplarını bilmek, iyi bir gece uykusu çekmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca araştırmalar, kedileriyle uyuyan insanların daha dinlendirici bir gece geçirdiğini göstermiştir.

4. Paylaşılan vücut ısısı


Soğuk olduğunda biraz sıcaklık hiç de fena olmaz. Yalnız yaşıyorsanız veya uyuyorsanız, kişisel ısıtma sisteminden daha iyi bir şey yoktur ve kediniz kesinlikle bu işi yapabilir. 

5. Güvenilir bir çalar saat

Sabah kalkmakta sorun yaşıyorsanız, evcil dostlarınız erteleme özelliğini ayarlayamayacağınız güvenilir bir çalar saat olabilir. Güneş doğduğunda, kediniz bir şeyler yemek için size “mırmır edebilir", sizden kapıyı açmanızı isteyebilir, hatta çıktıktan sonra yerinizi alabilir.

Kediler genellikle sevgilerini ve arkadaşlıklarını ne zaman göstermek isterlerse o zaman gösterirler. Bu nedenle, bir kedi sizinle uyumaya karar verdiğinde minnettar olmalısınız. Sonuçta kediler eşsiz canlılardır.

28/12/2020

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Kedi Çığlığı Nedir?

28.06.2021

Kedilerin adeta çığlığı andıran fazla yüksek sesle miyavlamalarına ‘vokalizasyon’ ...

Palyaço Balığı

12.09.2021

Kayıp Balık Nemo'dan tanıdığımız Palyaço balıklarının şaşırtan özellikleri olduğunu ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER