Kedilerin İştahını Açma Yöntemleri

Kedilerin İştahını Açma Yöntemleri

Kediler genellikle iştahlı canlılardır. Ancak bazı dönemlerde iştahları kesilebilir, bir şey yemek istemeyebilirler. Uzun süreli iştah kesilmesi, endişelenmeye yol açar. Kediciler bu gibi durumlarda neler yapmalı? Bazı yöntemler kedilerin iştahlarını tekrar kazanmalarına yardımcı olur. Bu yöntemlerden bazılarını, kediciler için derledik.

Mama vermeden önce kedinizle oyun oynayın

Kediler; başarılı bir avcı, iyi bir oyuncu ve sevimlilikleriyle kalpleri ısıtan canlılardır. Oyuna çoğu zaman hayır diyemezler. Oyun oynayınca enerji attıkları için acıkırlar. Oyun oynarken bir başarı elde ettiklerinde, kendilerini ödüllendirirler. Adeta bir avı yakalamış gibi mamasını yemeye başlar.

Taze et ürünlerinden yemesini sağlayın

Taze et ve balık kokusu kedilerin iştahını büyük ölçüde açabilir. Kediniz özellikle uzun süreler boyunca yemek yemediğinde ona küçük porsiyonlar halinde taze et verebilirsiniz. Asla çiğ et vermemenizi öneririz. Çünkü çiğ vereceğiniz gıdalar kedinizde parazit yapabilir, aşısı dahi olsa ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.

Gün ışığı iştah açmada önemli bir unsurdur

İştahı kapanmış bir kedinin dikkatini başka yönlere çekin. Gün ışığı alması için ortam sağlayın. Dışarıyı seyrettirin ve bir süre sonra yemek yeme isteği geldiğini göreceksiniz.

Okşayın, masaj yapın rahatlayan kediniz yemek yemek isteyecektir

İştahı kapalı bir kedinin sizi ne kadar üzdüğünün farkındayız. Kediniz yemek yemediği zaman onu yemekten daha da soğutucu, zorlayıcı hareketlerden kaçının. İştahlanması için ona rahatlatıcı masaj yapıp, okşayın. Parmaklarınızın ucuyla, kedinizin boynuna, sırtına ve bacak kaslarına yapacağınız masaj, kedideki stresi azaltır ve bu da açlığın tetiklenmesini sağlar.

Mamayı cazip hale getirmek kedinizin iştahını açacaktır

En sevdiği mama konserve ise, onu heyecanlandırın. Mamanın kapağının açılma sesini duymasını sağlayın. Merak uyandırın, mamayı kedinizden biraz uzağa götürün ve gelmesini bekleyin.

01/05/2022

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Kedi - Maurice Carame

12.10.2020

Kedi gözlerini açtı, Güneş girdi içeri. kedi gözlerini kapadı, Güneş içerde ...

Tüysüz 5 Kedi Cinsi

19.04.2022

Tüysüz kediler arasında en bilinenin Firavun kedisi olarak da ...

Kediler Nasıl Sevilir?

24.06.2022

Kedilerin vücut dilleri onları ne zaman ve nasıl sevebileceğimiz ile ilgili önemli bilgiler ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER