Kedi Taşıma Çantası Nasıl Seçilir?

Kedi Taşıma Çantası Nasıl Seçilir?

Kabul edelim, kediler özgürlüklerine çok düşkünler ve alışkın oldukları mekanlardan da ayrılmayı pek sevmezler… Kedi taşıma çantalarıyla  veteriner ziyaretleri, tatiller veya günlük aktivitelerde küçük dostunuza rahat ve mutlu bir seyahat imkanı sunabilirsiniz. Önemli olan kedinizin ve sizin ihtiyacınıza en uygun kedi taşıma çantasının seçiminde, nelere dikkat edeceğinizdir. İşte kedi taşıma çantası alırken bilmemiz gerekenler..

Doğru Boyut Kararı

Kedinizin dik durması, dönebilmesi, rahat hareket edebilmesi ve yatabilmesi için yeterince büyük bit taşıma kabına sahip olmalısınız. Ancak çok büyük bir kutu tercih edersiniz kediniz içinde istemeden kayabilir ve bu onda stres yaratabilir.

Kedinizin Güvenliğini Düşünün

Taşıma kutusunu seçerken kilidin güvenli bir şekilde kapandığından ve kedi tarafından açılamayacağından emin olun. Taşıma kulpları ve kayışları sabit olmalıdır. Sıcak havalarda esneyebilecek plastik güvensiz kilitlerine de dikkat etmelisiniz. Taşıma kutusunu sadece araba koltuğuna koymak yerine güvenlikleri için kutularını emniyet kemeri ile sabitleyin.

Havalandırmanın Önemi

Taşınırken stres yaşayan kediler daha fazla oksijen tüketebilirler. Kutunun yeterince iyi hava aldığından emin olun.

Kolay Temizleme Tercihi

Taşıma sırasında bazı aksilikler meydana gelebilir. Bu nedenle kedi taşıma kutusunun kolayca ve iyice temizlenebilir olduğundan emin olun. Plastik taşıma kutularının temizlenmesi daha kolaydır.

Kedinizi Taşıma Kabına Alıştırmak

Taşıma kutusunu dışarı çıkmadan önce yaşam alanında bir süre tutmak iyi olabilir. Böylece kutunun güvenli bir yer olduğu fikrini edinebilir. En sevdiği oyuncağı, rahat bir battaniye, ödül mamaları kutuyu onun için daha ilginç kılabilir.

Ayrıca kedinizi taşıma kabına alıştırmak için feromon ürünleri de kullanabilirsiniz. En sevdiği oyuncağa veya battaniyesine Feliway sıktığınızda evcil dostunuz kendini daha güvende hissedecektir.

Feliway Classic Sprey, kedi yüz feromonunun sadece kediler tarafından algılanan kokusuz bir kopyasını yayar. Bunun insanlar ve diğer hayvanlara hiçbir etkisi yoktur. Feromonlar kedilerin bulundukları ortamda kendilerini çok daha rahat ve mutlu hissetmelerini sağlar.

Rahatını Önemsemek

Kediler rahatlarına düşkün canlılardır kutunun içinde rahat etmesi için, kaymaz bir taban, bir battaniye, üzerinde kendi kokusu olan bir yastık ona iyi hissettirebilir.

Keditörün Önerisi

Bizler Büyük Kedileriz

05.07.2021

İngiltere’de yapılan bilimsel bir araştırmada, kedilerin insanları kendilerinden büyük bir ...

Karoş

27.03.2021

Doktorum “Alma” demişti. “Onun sorumluluğunu kaldıramazsın, zaten yeterince problem var ...

Kediler Alemi

Kedilerde Akne

04.11.2021

Kedi çene aknesi, kedilerde oldukça yaygın bir cilt sorunudur. Çene aknesi, bir kerelik bir ...

Tokyo’nun Dev Kedisi

09.07.2021

Tokyo’da Shinjuku Tren İstasyonu’ndan çıkanları meydandaki gerçekçi dev Calico kedi ...

Kediler Ve Akan Sular

28.06.2021

Kediler için akan su güven verir. Akan taze suyu, minik dostlarımız lıkır lıkır içerler. ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER