Kedilerin Ressamı Louis Wain

Kedilerin Ressamı Louis Wain

Viktorya döneminde yaşamış İngiliz ressam Louis Wain’in olağanüstü gerçek öyküsünü anlatan biyografik dramatik komedi The Electrical Life of Louis Wain (Louis Wain’in Renkli Dünyası /2021) bugün gösterime girdi. Louis Wain’de yetkin bir performans sunan Benedict Cumberbatch en iyi erkek oyuncu kategorisinde Oscar adayı olabilir.

"Kediyi kendine mal etmişti. Bir kedi stili, bir kedi topluluğu, koca bir kedi dünyası icat etti. Louis Wain'in kedileri gibi görünmeyen ve onlar gibi yaşamayan İngiliz kedileri kendilerinden utanırdı"

Bilim kurgu yazarı HG Wells, 20. yüzyılın başında insanların kediler hakkındaki algılarını değiştirmesiyle ünlü İngiliz sanatçı, ressam ve grafiker Louis Wain hakkında bunları söylüyor.

Oscar adayı Benedict Cumberbatch'ın başrolünde oynadığı "Louis Wain'in Renkli Dünyası", çağının en yetenekli ressamları arasında gösterilen Louis Wain'in hayatını beyaz perdeye taşıdı.

Wain'in, kendisine ilham veren eşini kaybettikten sonra ruh sağlığının bozulmasıyla yoksulluğa ve akıl hastanesine uzanan trajik hikayesi, Benedict Cumberbatch ve Claire Foy'un oynadığı Louis Wain'in Renkli Dünyası filmiyle izleyiciye sunuluyor. Film, Türkiye'de de vizyona girdi.

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Smokin Kediler

16.11.2021

Smokin kediler siyah ve beyaz karışımda tüy rengine sahiptir. Aynı zamanda hırs ve ...

Yaban Kedileri Geri Döndü

05.08.2021

Yaban kedileri yüzyıllar sonra Hollanda’ya geri döndü. Avlanma ve orman sayılarının ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER