Sizin Kediniz Bunları Yapıyor Mu?

Sizin Kediniz Bunları Yapıyor Mu?

Kedilerin bazı hareketleri insanlar tarafından tuhaf karşılanır. Anlam veremediğimiz ancak birbirinden tatlı gözüken hareketlerini inceledik. Gelin o tuhaf hareketler neymiş bir bakalım.

Av zamanı çenesi titrer

Bir sinek uçarken kedinizin onun peşinden tam bir avcı gibi koştuğu anlar yüzünüzde gülümseme uyandırır. Ancak bir şey kedicilerin dikkatlerinden kaçmaz! Çenesi titreyerek koşması veya av pozisyonunda durması. Bu aslında harika bir hipnoz yeteneğidir. Tam bir odaklanmadır. Kediniz bir şeye odaklandığında ona seslenirseniz odaklanması dağılır. Kediler bunun bilincinde canlılar olduğu için, avlayacakları zaman çenesini titretir ve avlanacak olan canlının dikkatini dağıtırlar. Size tuhaf gelen çene titremesinin asıl sebebi budur ve temel kavramları bilen her canlı hipnoz etme durumunu gerçekleştirebilir.

Tuvaletten çıktıktan sonra sağa sola koşar

Tuvaletini yaptıktan sonra sevinç içerisinde sağa sola koştuğu o anlar… Evde güven içinde yaşasa da içgüdüleriyle hareket eden canlılardır kediler.. Tuvaletten sonra koşması onun aslında oradan, av olmadan uzaklaşmasının mutluluğudur. Dışarıda yaşayan minik dostlarımız, tuvaletlerini yaptıktan sonra oradan koşarak uzaklaşırlar bu içgüdüsel bir şeydir. Evde yaşayan kedilerimizde bu şekilde, içgüdüsel olarak davranırlar.

Ağzı açık bir şekilde durması

Şaşkın mı şaşkın bir suratla ağzı açık mı kaldı? Kediler bazen keskin bir koku alır ve bu kokuya burunlarından algılamak tam yeterli gelmez. Onlar ağızlarını açar ve ortamı iyice tanımaya, kokusunu almaya çalışırlar.

Geceleri miyavlamak ve enerjik olmaları

Kediniz bütün gün uyudu ve gece oldu birden miyavlıyor sağa sola koşuyor.  Kediler, gece avlanan canlılar oldukları için doğaları gereği bu huya sahip olabiliyorlar. Karanlık evde oynayacak, ilgilenecek bir şey bulamadıkları için de enerjilerini miyavlayıp, koşarak atıyorlar.

Keditörün Önerisi

Köpeklerin Vücut Dili

23.09.2021

Köpekler gözlerinden, kuyruklarına kadar tüm vücut hareketleriyle iletişim kurarlar. Göz ...

Kediler Alemi

Köpeklerin Vücut Dili

23.09.2021

Köpekler gözlerinden, kuyruklarına kadar tüm vücut hareketleriyle iletişim kurarlar. Göz ...

Kediler Regl Olur Mu?

30.08.2021

Bir dişi kediniz varsa, en merak edilenlerin başında kedilerin regl olup olmadığı gelir. ...

Kedimi Yıkamalı Mıyım?

06.07.2021

Minik dostlarımız istisnalar dışında suyu pek sevmezler. Onları stres ve korkuya sürükler. ...

Ankara Kedisi Yok Oluyor...

29.01.2020

Anadolu tarihler boyu çeşitli uygarlıklara misafirlik etmiştir. Bunlardan niceleri tarihin ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER