Bir Kedi Adını Nasıl Öğrenir?

Bir Kedi Adını Nasıl Öğrenir?

Kediler özgür, bağımsız hayvanlardır. Eğitime, köpekler kadar ilgili değillerdir. Yavru bir kedinin ilgisi hep farklı yönde olacaktır. Peki, ona ismini nasıl öğretebilirsiniz?

Kedinize ismini öğretebilmek için onunla iyi zaman geçirmeniz gerekmektedir. Sizi tanıması bu hususta önemlidir. Kedinizin adına karar verdikten sonra ona her seslendiğinizde, onun duyabileceği şekilde ancak yumuşak tonlarda ismini söyleyin. Duymaya alışması için birçok kez söylemeniz gerekmektedir. Kedinize her seslendiğinizde ona bir ödül maması verebilirsiniz. Böylece adını her söylediğinizde bir süre sonra size dönecektir. Hatta cevap bile vermeye başlayacaktır. O adına tepki verdiğinde onu hep ödüllendirin.

İsmini öğreneceği en iyi zaman karnı açken diyebiliriz. Kedinize ismini öğrettiğinizde, yalnızca olumlu çağrışımlara sahip olmasını sağlayın. Yemek zamanı geldiğinde ya da programlanmış bir oyun zamanından hemen önce ismini söylemeniz onun öğrenmesi açısından çok daha yararlı olacaktır. İsmini yeni öğrendiği zamanlarda, olumsuz bir durum yaşarken ona ismini telaffuz etmeyin. Örneğin; veteriner ziyaretlerinde stresliyken, adını söylemek kedinizde olumsuz çağrışım yapacaktır.

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Kediler Bizi Seçer Mi?

16.01.2022

Kediler rahat ve özgür olmadıkları ortamda yaşamak istemezler. Bu sebeple kedinizin yanınıza ...

Karoş

27.03.2021

Doktorum “Alma” demişti. “Onun sorumluluğunu kaldıramazsın, zaten yeterince problem var ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER