Kediler Gözleriyle Konuşur

Kediler Gözleriyle Konuşur

Kedilerin her hareketi bir mesaj, her hareketi bir olaydır. Onlar gözleriyle adeta konuşur, göz hareketleriyle neler yapmak istediğini anlatırlar.

Gözlerini adeta fal taşı gibi açıp bakıyorsa;

Kediler renkleri soluk olarak görürler ve renklere tepki vermeleri zayıftır. Ancak hareket eden bir şey gördüklerinde gözlerini fal taşı gibi açıp, gözleriyle onu takip ederler. Yani kedilerin gözleri fal taşı gibi açıldığında bir şey dikkatlerini çekmiştir. Eğer size doğru gözlerini fal taşı gibi açıp baktıysa hedefisiniz!

Göz bebekleri çizgi şeklinde oluyorsa;

Kediler gözleri ışığa hassas canlılardır. Yoğun ışıkta göz bebekleri çizgi şeklini alır. Bu sebeple kediler karanlıkta avlarını daha iyi yakalarlar. Göz bebeğinin yuvarlak veya çizgi şeklinde olması tamamen ışığa göre değişir. Eğer yuvarlak şeklindeyse karanlık, çizgi şeklindeyse yoğun ışık vardır.

Geniş ve açık gözler;

Kediniz size güveniyor ve kendini sevdiriyorsa, göz bebekleri açık olur. Bu size olan güveni ve hatta belki de sevgiyi gösterir.

Sabit bir şekilde gözlerini kırpmadan bakıyorsa;

Kedilerde bu davranış türü genellikle birden fazla kedinin bir arada yaşadığı evlerde ortaya çıkmaktadır. Bu tipik olarak evde hakimiyet kurma çabasıdır.

Gözlerini şaşı yapmışsa;

Kediniz gözlerini şaşı yapmışsa saldırgan bir ruh haline girmiştir ve gözlerine gelecek darbeden korunmak için şaşı yapmıştır.

Kediniz size göz kırpıyorsa;

Kediniz karşınızda oturmuş hafif hafif gözlerini kırparak size bakıyorsa keyfi çok yerinde ve sizi öpüyor demektir. Mamasını yemiş kenara uzanmış bir kediden bu davranışı görmemiz mümkün. Güven duygusuyla size göz kırpması, sizi öpmesi anlamına gelir. O an size sevgisini bu şekilde gösterir.

Keditörün Önerisi

Evdeki Tehlike

26.04.2021

Birçok kedici, antifriz, zehirli bitkiler ve bazı yiyecekler gibi evcil dostlarımıza ...

Kediler Alemi

Atatürk'ün Hayvan Sevgisi

10.11.2021

Mustafa Kemal Atatürk’ün her ne kadar üç köpeği olduğu bilinse de, hayvan sevgisi sadece ...

Milli Gurur

03.08.2021

Zeki, çevik ve ahlaklı kadın sporcularımızla kızlarımızla gurur ...

Kedi Hali - Yeşim Uludağ

08.03.2021

Çimenler hep ıslaktı bu sabah. Patilerim yetmezmiş gibi göbeğimin tüyleri de ıslandı ama ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER