Kediler Küser Mi? - Seda Tuncel

Kediler Küser Mi? - Seda Tuncel

Evinizi bir kediyle paylaşıyorsanız bu soru mutlaka aklınızdan geçmiştir. Eve biraz geç geldiniz ya da işe gitmek için onun üzgün bakışlarına maruz kalıp mecburen evden çıktınız.. “Kedim bana küstü mü?” diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Sevgili kediciler bu yazımızda tüm merakınızı gidereceğiz!

Hiçbir kedici, evcil dostunun ona küsmesini istemez. Peki, kedilerin küstüğü nasıl anlaşılır? Bu durum oldukça basit. Kediniz eskisi gibi bacaklarınıza dolanmıyorsa, sizinle eskisi gibi oyun oynamıyorsa, mama yemeyi reddediyorsa veya eskisi gibi iştahla yemiyorsa öncelikli olarak bir sağlık problemi olup olmadığını teyit etmelisiniz. Sağlığında bir sorun yoksa, ufak kalp kırıklıkları söz konusu olabilir..

Kedinizin size küstüğü belli! Ama sebebi ne? Her kedinin kişilik özellikleri farklıdır, bu sebeple küslüğün sebepleri de farklılaşır. Bazı sebepleri sıralamamız gerekirse, onu evde uzun süre yalnız bırakmanız, kızmanız veya sert tepki göstermeniz, azarlamanız, yabancı bir yerde kalması veya hoşlanmadığı misafirler, kedinize lezzetli gelmeyen mamaları vermeniz, eve yeni bir kedinin gelmesi muhtemel küslük sebeplerindendir.

Kediniz size küstüyse barışma teklifini oyunla yapabilirsiniz. En sevdiği yaş mamayı vermek de iyi bir tercih olabilir. Onunla daha fazla zaman geçirmek, sevginizi göstermek aranızdaki buzları eritecektir.

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Kedilerde Kan Grubu

10.01.2022

Kedilerde tespit edilmiş üç ayrı kan grubu var. Tıpkı insanlarda olduğu gibi ...

Sincaplar

26.10.2021

Sincaplar omurgalı canlılardır. Ormanlık ve çalılık bölgelerde yaşarlar, bazen insanlar ...

Kediler Neden Saklanır?

25.10.2021

Kediler kendilerine has davranışlara sahiptir. Doğal gibi gözüken saklanma davranışı ...

En Çalışkan 5 Hayvan

09.08.2021

Bazı hayvanlar yorulmadan günlerce çalışabilir, önemli miktarda ağırlık kaldırabilir, ...

Kedi Çığlığı Nedir?

28.06.2021

Kedilerin adeta çığlığı andıran fazla yüksek sesle miyavlamalarına ‘vokalizasyon’ ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER