YENİLER >

Kedi Pire Tasması Nedir? Nasıl Kullanılır?

Kedi Pire Tasması Nedir? Nasıl Kullanılır?

Kediniz dışarıya çıkıp sonra eve gelen bir kedi ise pirelerle başı biraz dertte olabilir. Pireler kediler için son derece büyük problemlere yol açamaktadır. Özellikle yaz aylarında baş gösteren bu probleme önlem alıp, kedilerinizi koruyabilirsiniz. İşte karşınızda kedi pire tasması hakkında bilmeniz gerekenler!

Kediniz dışarıya çıkan bir kedi ise öncelikle veteriner kontrollerini aksatmamanızda fayda var. Dışarıdan herhangi bir hastalık veya pire getirmemesi için aşılarını tam yaptırmalı, veteriner hekiminizin uygulayacağı parazitler ilaçlar mutlaka uygulanmalıdır. Bunun yanı sıra pire tasması, normal tasmadan görünüm olarak pek bir farkı olmayan bir tasmadır. Yapıldığı malzemeler ve kokusu nedeniyle pirelere karşı koruma sağlayan pire tasması özellikle kedilerin en çok pirelerle uğraştığı yaz aylarında onların yardımına koşuyor.

Kedi pire tasması tıpkı köpeklerde de kullanıldığı gibi kedi dostunuzun boynuna takılarak kullanılmaktadır. Yaydığı koku ile pirelere karşı koruma sağlayan pire tasması büyük ölçüde fayda sağlamaktadır. Evde yaşayan, dışarı çıkmayan bir kediye tasma takmak önerilen bir davranış değildir. Ancak dışarı çıkan kedinize ismi ve sizin iletişim bilgilerinizin yazılı olduğu bir tasma takmak, kaybolmasını engellemek açısından iyidir. Bunun yanı sıra birde pirelerle uğraş vermek zorunda olan kediler için tasma seçimi pire tasması yönünde olması bir avantaj olabilir. Yine de sadece pire tasmasına güvenip veteriner kontrollerini ihmal etmemek gerekmektedir.

Keditörün Önerisi

Kediler Müzik Sever Mi?

08.12.2021

İnsanların büyük çoğunluğu gün içinde az ya da çok olsa da müzik dinlemektedir. Peki ...

Kedim Beni Seviyor Mu?

26.06.2021

Kedilerin cinsleri, karakterleri, fiziki yapıları birbirlerinden farklıdır. Kimi kediler çok ...

Kediler Alemi

Kedilere Kişilik Testi

26.10.2021

Amerika’da 45 hayvan barınağında uygulanmaya başlanan yeni bir uygulama sayesinde kedilerin ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER