YENİLER >

Kedilerin Dünyası

Kedilerin Dünyası

Kediniz sabah erken alarm görevi ile sizi uyandırdı, biraz kendini sevdirdi ve mama istiyor! Rutini seven kediler mama saatini asla atlamaz. Unutmaz ve unutturmaz…

Kedileriniz sabah temiz mama ve su kabına koyulan mamasını yer ve biraz daha kestirmek ister. Kediler doğaları gereği yemek konusunda seçicidirler düzenli öğün isterler. Tüyleri parlak, çevik, bakışları canlı ise sağlıklı besleniyor diyebiliriz. Kediler istedikleri sıcaklıkta olmayan ve iyi kokmayan yiyecekleri reddederler. Bu nedenle ona taze mama ve su imkanı sunmalısınız. Rutin mama saatlerini aksatmamalısınız.

Uykuyu seven dostlarımız 16 saat kadar kesik kesik uyurlar. Gündüzleri camdan dışarıyı izleyen, evde bir o yana bir bu yana giden, sakin ve uysal kedileriniz geceleri bir anda enerji patlaması yaşayabilir. Bazı kediler geceleri enerji fazlalıklarını miyavlayarak ortaya koyabilir, bazıları ev içerisinde sessiz bir şekilde gezebilir, bazıları eşyaları yere atmak ve uyuyan kedicilerin üzerlerine çıkmak suretiyle zamanlarını değerlendirebilir. Gece hareketliliği fazla olan kedilerin genel davranışları bağırmak, ağlamak, uyuyan sahipleri ile temas etmek ve evde gürültü çıkaracak şekilde aksiyonlar yaratmak vb. olarak sıralanabilir.

Gün içinde eğer işe gidiyorsanız yalnız kalan kediler, sıkıldıkları için fazla uyuma veya fazla mama yeme gibi davranışlarda bulunabilirler. Onların gün içinde sıkılmamaları için etrafa sevdikleri oyuncaklarını bırakabilirsiniz. 

Kedilerin rahatlaması, dökülen tüylerinden kurtulması için düzenli fırçalamanız ve oyun oynama aktivitelerini beraber canlı tutmanız gerekmektedir. Kediler bakım ve ilgi isterler. Veteriner ziyaretlerini aksatmamalı, kedinizin sağlığının her şeyden önemli olduğunu unutmamalısınız.

Keditörün Önerisi

Kediler Nelerden Korkar?

13.08.2021

Özgür, başına buyruk takılmayı seven kediler, tıpkı insanlar gibi birçok şeyden ...

Kediler Alemi

Atatürk'ün Hayvan Sevgisi

10.11.2021

Mustafa Kemal Atatürk’ün her ne kadar üç köpeği olduğu bilinse de, hayvan sevgisi sadece ...

Kediler Neden Esner?

14.09.2021

Suratları birbirinden tatlı haldeyken bir anda ağızlarını kocaman açıp esnemeleri, sadece ...

Kedilerin Mucize Patileri

12.08.2021

Dostunuzun bedenindeki en tatlı, en minik ve en mucizevi detaylardan biri olan patiler için sır ...

Kediler İş Başında!

13.05.2021

ABD'nin Chicago şehrindeki fare istilası sorununu çözmek bir hayvan barınağındaki kediler ...

Bir Dosta Veda - Emek Ekşi

14.04.2021

Sevgi, canlılara sunulmuş muazzam bir hediyedir. Amansız bir yaşam savaşının döndüğü bu ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER