YENİLER >

Kediler Nelerden Hoşlanmaz?

Kediler Nelerden Hoşlanmaz?

Kediniz ile oyunlar oynamak, yanınıza geldiğinde beklediği sevgiyi ve ilgiyi ona vermek onları çok mutlu edecektir. Ancak onların hiç hoşlanmadığı şeyler vardır. İşte kediler bunları hiç sevmez!

Sert sevilmek

Yumuşak hareketlerle onun başını ve boyun bölgesini okşamanız onlar için önemlidir. Onlar sakin sevilmeyi severler. Sert sevildikleri takdir de uyarı niteliğinde ısırılabilirsiniz. Kediler en çok kendisinin temizleyemediği baş ve boyun bölgesinden sevilmekten hoşlanır. Siz onu sevmek istiyor olsanız dahi, o bunu istemiyorsa zorlamayınız. Zorla tutulup sevilmek onları hırçınlaştırabilir, tıslama ve ısırma gibi davranışlarda bulunmalarına sebep olabilir.

Yüksek Sesler

Yüksek ses, kavga ve gürültülü ortamlardan strese giren kediler, oldukça tedirgin olurlar.Sadece bununla sınırlı kalmayarak fırtına, gök gürültüsü gibi doğal olaylara karşı da ses hassasiyetine sahiptirler. Yüksek sesten etkilenmesi sonucu, stres, saldırgan davranışlar, iştah kesilmesi, depresyon ve tüy dökülmesi gibi sağlık sorunları görülebilir. Kedinizi bu tür durumlarda sessiz bir yerde tutmanız gerekmektedir.

Kirli mama, su ve kum kabı

Kediler çok temiz canlılardır. Kirli bir kum kabını kullanmak asla istemezler. Buna tepki olarak tuvaletlerini evin farklı bölgelerine yaparlar. Her gün mama ve su kabı yıkanmalı taze bir mama ve suyla kedilerinize sunulmalıdır.

İlaç içmekten

Kedilerin herhangi bir hastalıktan dolayı ilaç kullanmak zorunda kalması hoşlanmadığı bir durumdur. Soğuk algınlığı, enfeksiyon ya da kronik rahatsızlığa bağlı hastalandığında ne olursa olsun ilaçlara karşı tepkileri isteksizdir. Kedinizin bu süreci rahat geçirmesi için ilaçla birlikte ödüllendirme yöntemini deneyebilirsiniz.

Banyo yapmak

Kediler banyo yapmaya ihtiyaç duymayacak kadar temizlerdir. Onlar kendi kendilerini temizleyebilen canlılardır. Kediler sudan hoşlanmaz, su ile temasta büyük stres yaşarlar. Çok istisna bir durum söz konusu olmadığı sürece kedileri yıkamanız önerilmez.

Yolculuk yapmaktan

Kediler yaşadıkları ortama bağlanır ve mekan değiştirmek istemezler.Rutini seven canlılardır. Hele bu değişim kapalı bir aracın içerisinde sallanarak devam eden bir yolculuk ise hiç hoşlanmazlar. Çünkü bu hareketli yolculuk bazı kedilerin midesini bulandırır ve kendi yaşadığı ortamın dışına çıktığı için duyduğu stresle birlikte kusabilir. Kediler işte bu sebeplerden dolayı yolculuk yapmaktan nefret eder. Kedi sahiplerine, gerekmedikçe kedisiyle birlikte uzun yolculuğa çıkmaları önerilmez.

Keditörün Önerisi

Kedilerin Bir Günü

21.09.2021

Kedilerle günlerimiz dolu dolu geçiyor. Onların sevgisi, tatlılığı, komikliği bize mutluluk ...

Kedi Felsefesi - Emek Ekşi

26.07.2021

“Lütfen söyler misiniz bana, buradan hangi yola gitmem gerek?”“Bu nereye gitmek istediğine ...

Kediler Alemi

Ev Sahibim Kedimi İstemiyor!

11.11.2021

“Ev sahibim kedimi istemiyor, sitedekiler köpeğimi şikayet ediyor'' diyorsanız, öğrenmeniz ...

Kedim Neden Mama İstiyor?

26.06.2021

Sizin de kediniz hep aç ve yemek yemek için miyav sesleriyle peşinizden ayrılmıyor mu? Gün ...

Kitapçı Kedi

04.05.2020

İlk Okuma - KedilerUsborne Beginners – Cats – 2003Anna Milbourne / Çeviri: Alp ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER