YENİLER >

Kedileri En Çok Ne Korkutur?

Kedileri En Çok Ne Korkutur?

Bir kedi için birçok şey ve durum korkutucu olabilir. O halde kedilerde korkuyu tetikleyenin ne olduğunu bilmek şarttır. Kedileri en çok korkutan 5 şeyi sizler için derledik.

Yeni insanlar, yeni kediler, köpekler ve bebekler

Kedinizi yeni aile üyeleri ile tanıştırırken bunu yavaş yavaş yapın; çünkü bu tip değişiklikler kediniz için ciddi bir stres kaynağı olabilir. Yabancı ve alışmadığı her şey kedilerin korkması için bir sebep olabilir. Ailenize yeni bir köpek veya bir bebek geliyorsa onları tanıştırmak için bazı yöntemler izlemelisiniz. Aksi halde birden tanıştıklarında, kedilerde strese ve korkuya sebep olabilir.

Yüksek ses çıkaran nesneler

Kediler yüksek ses çıkaran elektrik süpürgesi gibi nesnelerden hoşlanmaz ve korkarlar. Blender, çamaşır makineleri, çamaşır kurutma makineleri ile saç kurutucuları da kedilerin korkudan hızlıca oradan kaçmalarına neden olabilir. Benzer tepkileri, havaifişek, şimşek, kapı çarpma ve araba alarmı sesleri ile karşılaştıklarında da vermektedir.

Veteriner ziyareti

Alışkın oldukları bölgelerinin dışına çıkmak kedilerin birçoğunu korkutur. Hatta bazı kediler taşıma çantasını gördüğünde bir yere gideceğini anlar ve çantanın içine girmek istemezler.

Salatalık ve muz

Aslında kedilerin alışık olmadıkları nesnelerden korkmasına iyi bir örnek olarak, salatalık ve muz diyebiliriz. Salatalıkla yapılan şakaları asla doğru bulmadığımızı söylemek isteriz. Kediler bunun bir şaka olduğunu anlamazlar, mizahı ve komik şeyleri algılamazlar. Sadece korku ile güvensizliği bilirler.

Su

Kediler kendilerini temizlemeye fazlasıyla vakit ayırmakta ve sıklıkla da damlayan musluklara yanaşarak taze su ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadırlar. Onlar yıkanmaya ihtiyaç duymazlar. Onları zorla banyo yaptırmaya kalkarsanız bu durum çok fazla stres ve korku yaşamalarına sebep olur.

Keditörün Önerisi

Nazar - Ferhan Yüksel

15.02.2021

Kedinizin genel beden tipini, potansiyel hastalıklarını ve ilerleme derecesini gözlerinden ...

Mestan - Hakan Kutluata

12.02.2021

Merhaba, Bu, Zarife annem! Soğuk bir kış gününde peşine düşen bir köpekten ...

Kediler Alemi

Kedim Ünlü Olmak İstiyor

29.06.2021

Kedinizin fotoğrafları, videolarıyla dolu bir galeriniz var biliyoruz! Kediciler, onun her ...

5 Nisan Avukatlar Günü

05.04.2021

Hukukun üstünlüğünü sadece insanlar için değil çevre ve tüm canlar için savunan doğa ...

Kedi Ürolojik Sendromu

16.01.2021

Feline Urologic Syndrome (FUS) Kısaca FUS olarak bilinen bu sendrom idrar akıtıcı kanalın ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER