YENİLER >

Kediler Nasıl Sevilir?

Kediler Nasıl Sevilir?

Kedilerin vücut dilleri onları ne zaman ve nasıl sevebileceğimiz ile ilgili önemli bilgiler verir. Bir kediyi severken, adım adım ilerlemeniz önemlidir.

Bir kediyi sevmek kolay gibi görünebilir. Ancak, kedilerle fazla zaman geçirmemiş kişiler, bir kediye yaklaşırken, yapılması ve yapılmaması gerekenleri bilemezler. Yanlış bir yerini sevmek, aşırı güç uygulamak ya da hızla hareket etmek bazı kedileri kızdırabilir, bu da kedinin ısırmasına ya da tırmalamasına sebep olur.

Doğru zamanda kedileri sevmek önemlidir. Onları okşamadan önce rahat ve konforlu olup olmadıklarına dikkat edilmelidir. Kabarmış bir kuyruk, kalkmış bir gövde ya da dokunduğumuz anda sevgi ısırıkları söz konusuyla temastan kaçınabiliriz. Beden dillerini gözlemlememiz gerekir. Öncelikle kulak arkalarına, yanaklarına ve çenelerine nazikçe dokunarak onların durumunun sevilmek için uygun olup olmadığını anlayabilirsiniz. Kediler alnından, kuyruğuna doğru okşanmayı severler. Bunu yaparken sakin ve yavaşça yapmalısınız.

Bazen ısrarcı olabilirsiniz, bu durum kedinin stres olup sizi ısırmasına veya tırmalamasına sebep olur. Yanlış bölgeyi sevmeniz durumunda,  içlerindeki avcının ortaya çıkması muhtemeldir. Sokakta yaşayan kediler travmalı olduğu için hemen güvenmelerini beklemeyin. Onlara sakin ve sabırlı olmalısınız. Eğer muhitinizde yaşayan bir kedi ise zamanla size alışacaktır. Size yanaşmasını beklemeli, izin verdiği takdirde, rahatsız olmayacağı vücut bölgelerine nazikçe temas etmelisiniz. 

Kediler Neresinin Sevilmesinden Hoşlanmaz?

Kedileri severken çok yavaş hareket etmek gerekmektedir. Çabuk korkan canlılar olması nedeniyle, el hareketlerinin yavaş olması gerekir. Kedilerin sevilmekten hoşlanmadığı birçok bölge bulunuyor. Kuyruk bölgesi, dokunulmasına izin vermediği bölgelerin başında gelir. Kedicilerin kuyruk bölgesi ile temasta bulunmaması gerekir. Kedilerin her ne kadar çok fazla cinsi olsa da, sırt bölgesi de sevmedikleri bölgeler arasında yer alır.Keditörün Önerisi

5 Tekir Kedi Türü

03.09.2021

İnsanlar kedilerin çoğuna tekir cinsi derler. Ancak tekir bir kedi cinsi değil, üzerinde ...

Hamsterlar

03.08.2021

İnsanlar tarafından fareye benzetilen aslında farklı bir tür olan Hamsterlar, büyük ...

Kediler Alemi

Kedilerde Ağız Kokusu

15.10.2021

Kediler temizlikleriyle ün salmış canlılardır. Sürekli kendi kendini temizlemelerinin bizim ...

Kediler Neden Tırmalar?

03.10.2021

Kediler sadece kedicileri değil, evdeki eşyaları da sıklıkla tırmalar. Tırmalama, kediler ...

Kediler Nelerden Korkar?

21.05.2021

Zaman zaman kedinizin bir şeylerden korktuğunu fark etmiş olabilirsiniz. Şimdi size kedilerin ...

Robot Kedi: Nicobo

22.04.2021

Japon elektronik üreticisi Panasonic, durduk yere gaz çıkaran ve bebek gibi konuşan sevimli ev ...

Oyunun Kuralı Değişiyor!

07.01.2021

Bu haber kedilerle doğrudan ilgili değil. Ancak dolaylı yoldan da olsa onları ilgilendiriyor. ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER