YENİLER >

Kediler Neden Sudan Hoşlanmaz?

Kediler Neden Sudan Hoşlanmaz?

Kediler kuru ortamlarda kalıp hiçbir şekilde ıslanmaya tahammül edemezler. Banyo yapmak onların korkulu rüyalarından biridir, su sesi şiddetlendiğinde ortamı terk etmeleri ise an meselesidir. Kediler kendilerini temizleyebilen canlılar olduğunu için banyo yaptırmanız önerilmez.

Kediler günde 3 saatlerini kendilerini temizlemeye ayırırlar. Kediler, en titiz canlılar arasında yerini alır. Onları banyo yaptırmak, stres olmalarına sebep olur. Kedilerin yıkanmak gibi bir ihtiyaçlarıda yoktur.

Kedilerin sudan korkma sebepleri

Kediler doğum anlarında ıslak olarak dünyaya gelirler ve büyüyene kadar sürekli suya maruz kalan canlılardır. Bu yüzden kediler genel olarak kuru olmayı seven ve vücudunda değişiklik yapılmasını pek hoş karşılamazlar. Bu durum onlarda bebeklik dönemlerinden gelen bir travmadır. Bu nedenle sudan hoşlanmazlar.

Kedilerin suyu sevmemesi, onların kirli canlılar olduğu anlamına gelmez. Temizlenmek için saatlerini ayırırlar. Kediler için temizlemesi en zor bölge kuyruktur. Kuyrukları ıslandığı zaman kuruması çok uzun zaman almaktadır ve kediler bu durumdan hiç hoşlanmazlar.

Kedilerin tüyleri oldukça sık yapıdadır ve ıslanan tüyler ister istemez ağırlaşır. Bu ağırlaşma, kedilerin hareketlerini kısıtlayıcı özelliğe sahiptir. Tüm tüyleri ıslandığında kediler her zamanki hızlarında hareket edemedikleri için doğadaki avcılara karşı savunmasız kalabilirler. Bu da suyu sevmemeleri için geçerli bir sebeptir.

Keditörün Önerisi

Kedilerin Yaşam Evreleri

10.10.2021

Kedinizin hayatın hangi aşamasında olduğunu hiç merak ettiniz mi? Kedilerin yaşam ...

Kedim Ünlü Olmak İstiyor

29.06.2021

Kedinizin fotoğrafları, videolarıyla dolu bir galeriniz var biliyoruz! Kediciler, onun her ...

Bir Dosta Veda - Emek Ekşi

14.04.2021

Sevgi, canlılara sunulmuş muazzam bir hediyedir. Amansız bir yaşam savaşının döndüğü bu ...

Kediler Alemi

2000 Yıllık Kedi Figürü

21.05.2021

Peru'daki Nazca bölgesinde inceleme yapan arkeologlar iki bin yıl öncesine tarihlenen bir kedi ...

Kedici Olmak - Esin İnan

08.04.2021

Bir kedici için evdeki kedi nedir? O kadar çok şeydir ki, bilmeyenlere, anlamayanlara ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER