YENİLER >

Kedilerin Teşekkür Etme Yolları

Kedilerin Teşekkür Etme Yolları

Kediciler ve kediler birbirlerini seçerler. Barınakta veya sokakta göz göze geldiğiniz ilk an size birbirinize ait olduğunuzu söyleyebilir. Kediler umursamaz gibi gözükse de sizin onun için yaptıklarınızın farkında olup, kendine özgü yöntemleri ile teşekkür ederler.

Mırıldaması

Mırıldayan bir kedi, memnuniyetini ve hatta size minnettarlığını ifade ediyor. Mırıl mırıl kucağınızda ise size sevgisini ve teşekkürünü iletmek için iyi bir yöntem.

Kafa toslaması

Evet, yanlış duymadınız! Kediler adeta size gelip kafa atarcasına, kafasını toslar. Kulağa komik gelen bu davranışları aslında size ettiği bir teşekkürdür. Bazen gelip kafanıza, bazen bacağınıza veya kolunuza attığı kafalar birer sevgi belirtisidir.

Masaj yapması

Kediler genellikle mutlu olduklarında yoğururlar. Zor durumda veya sevilmek isteyen bir kediyi kucağınıza aldığınızda size masaj yapabilir. Rahat olduğunda yaptıkları size yoğurma işlemini bir iltifat olarak kabul edin.

Size küçük hediyeler getirmesi

Siz otururken bir anda ayağınıza bırakılan bir oyuncak görebilirsiniz. Bahçeli bir eve sahipseniz, kediniz dışarı çıkıp geliyorsa, hediyeler bazen bu kadar sevindirmeyebilir. Bazen ölü veya canlı bir fare de getirmesi mümkündür. Aslında sizi sevdiği ve size teşekkür ettiği için yaptığı bu eylem, bazen çok sevindirici olamayabiliyor.

Kedi öpücüğü

Bir kenarda oturmuş gözleri sizde ve hafif hafif gözlerini açıp kapatıyorsa, sizi öpüyor demektir. Bu da onlar için sevginin ve teşekkür etmenin bir başka yoludur. Bu davranış aslında ben çok rahatım, çok mutluyum teşekkür ederim demektir.

Sizi yalaması

Kediler çok temiz canlılardır. Saatler süren kendilerini yalayarak temizleme davranışları vardır. Ancak sizi yalaması temizlemek için değildir. Size kendi kokusunu vermek istiyor, sizi işaretliyordur. Aslında bu da sizi ne kadar sevdiğinin, size teşekkür ettiğinin bir göstergesidir.

Size göbeğini açması

Kediler av olmamak için, iç organlarını korumak isterler bu nedenle güvenmedikleri alanlarda göbeklerini göstermek istemezler. En savunmasız olan yeri göbekleridir. Eğer kediniz size göbeğini açıp yerde yuvarlanıyorsa, evet sizi çok seviyor ve teşekkür ediyordur.

Keditörün Önerisi

Oyuna Davet

04.01.2021

Kabul edelim, kediler genellikle uykuya düşkünlükleriyle bilinirler. Köpeklere kıyasla enerji ...

Kediler Alemi

Kedilerde Duyu

01.08.2021

Kedilerin insanlara göre duyuları daha keskindir. Onlar avcılık yeteneklerini de bu duyu ...

Kedilerin Vücut Kokusu

20.07.2021

Tüm kediciler biliyor ki; kediler temiz canlılar! Kendilerini yalayarak temizlerler. Bu sebeple ...

Kediyle Tilkinin Dostluğu

10.07.2021

Suriye’deki Ernesto Barınağı’nda farklı tür hayvanların bir aradaki uyumu dikkat çekti. ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER